Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Ukraińscy protestujący w okupowanym przez Rosję mieście Skodovsk 16 marca. (Pobrane z CNN)

Rosyjskie siły ostrzelały w środę ukraińskich demonstrantów w okupowanym przez Rosję mieście Skodovsk, kiedy protestowali przeciwko zatrzymaniu burmistrza i dwóch innych urzędników, powiedział anonimowy obywatel w kwestiach bezpieczeństwa.

Rosyjskie wojska aresztowały w środę rano burmistrza Aleksandra Jakołowa, jego zastępcę Aleksandra Kryczenkę i sekretarza rady miejskiej Jurija Bałukę, poinformował obywatel. Dziesiątki mieszkańców czarnomorskiego miasta portowego zebrało się później przed budynkiem rządowym, gdzie około południa zatrzymano trio.

Zgodnie z incydentem i nagraniem wideo obywatela, wojska rosyjskie wystrzeliły gaz łzawiący w protestujących, którzy cicho protestowali, śpiewali, skandowali i próbowali pośredniczyć w uwolnieniu trzech funkcjonariuszy.

Zgodnie z filmem, który zamieścił w Telegramie, Yakolov został zwolniony, ale w tej chwili nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska.

Jakiś kontekst: To pierwszy przypadek użycia gazu łzawiącego przez rosyjskie wojsko przeciwko Ukraińcom na okupowanym terytorium od rozpoczęcia inwazji trzy tygodnie temu.

Wojska rosyjskie często otwierały ogień i próbowały rozproszyć protestujących, strzelając im w głowy. 5 marca co najmniej jeden protestujący Został postrzelony w nogę we wschodnim mieście Novopsk W takim przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *