Ogłoszenia rządowe na żywo: Wiadomości Omigron, ograniczenia i nie tylko

dług…Sarah Maysonier / Reuters

Podczas imprezy wystawienniczej w Waszyngtonie w środę wieczorem prezydent Biden odwołał swoje spotkania twarzą w twarz z premierem Irlandii Michaelem Martinem w czwartek po tym, jak premier uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Obaj przywódcy spotkali się prawie w czwartek rano.

Ambasador Irlandii w Stanach Zjednoczonych Daniel Mulhall potwierdził pozytywny wynik testu na początku czwartku z panem. Skomplikował plany premiera spędzenia dnia z Bidenem.

79-letni pan Pan Biden, który został zaszczepiony i zachęcony, powiedział na porannym spotkaniu w Białym Domu, że Mr. Zaplanowano spotkanie z Martinem, a następnie lunch w Kapitolu i prezentację Shamrock w Białym Domu. W porze lunchu i z okazji Dnia Św. Urzędnicy powiedzieli, że Biden nadal będzie obecny. Podczas wirtualnego porannego spotkania pan Biden z miską Shamrock na stoliku do kawy, panie. Usiadłem obok monitora telewizyjnego pokazującego Martina. Prezydent powiedział, że „bardzo przeprasza za niedogodności” wirtualnego projektu.

Podczas uroczystej gali w środę pan. Panie Biden. Urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że nie mają bliskiego kontaktu z Martinem, który określa ośrodki kontroli i zapobiegania chorobom jako przebywanie w czyjejś rzece przez co najmniej 15 minut.

Test premiera odbywa się pośród fali epidemii wśród urzędników publicznych w Waszyngtonie w ostatnich dniach. Przynajmniej Pozytywny wynik testu dziewięciu demokratów w Kongresie Po wycofaniu się partii w tym tygodniu i głosowaniu w zeszłym tygodniu. Douglas MhoffMąż wiceprezydenta Kamali Harris również uzyskał wynik pozytywny w tym tygodniu Były prezydent Barack Obama.

Urzędnicy Białego Domu nie docenili liczby ostatnich spraw, zauważając, że ogólny wskaźnik w Waszyngtonie jest nadal bardzo niski. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała w poniedziałek, że Stany Zjednoczone są w dobrej pozycji do walki Podtyp Omicron znany jako BA.2 Ze względu na liczbę zaszczepionych osób.

„Od jakiegoś czasu jest dystrybuowany w Stanach Zjednoczonych” – powiedział o nowym wariancie. „Oczywiście, że zajmiemy się tym skrupulatnie”.

Pan. Mulhal Powiedział na Twitterze Na ceremonii wręczenia irlandzkich funduszy w Waszyngtonie W środę odebrał nagrodę Leadership Award dla Martina, na której pan Wzięli w nim udział Biden i mówczyni Nancy Pelosi.

„Wypełniłem go po pozytywnym teście na taoistę # கோவிட் 19”, ”Napisał, używając irlandzkiego słowa oznaczającego przywódcę kraju. „Życzę Davoczkowi szybkiego powrotu do zdrowia.”

Pani Pelosi potwierdziła Urząd Marszałkowski. Kto został zaszczepiony I zwiększony, test negatywny w czwartek rano test PCR i rutynowy test i kontynuowany Postępuj zgodnie z wytycznymi CDC.

Podczas sztuki pan Sfotografowana pani siedząca obok Marcina. Pelosi pojawił się na jego cotygodniowej konferencji prasowej w czwartek, mówiąc, że był testowany prawie codziennie. Pan. Martin nadal nosił maskę, dopóki nie podano jedzenia, i powiedział, że jego pozytywny wynik testu został zgłoszony podczas lekcji apetytu.

„W Dzień Świętego Patryka bardzo nam przykro, że Davochech miał tę diagnozę” – powiedział. „Nie możemy otrzymać owocu zaszczytu Jego obecności”.

Planowany obiad – Friends of Ireland Lunch na Kapitolu – Pan. Kontynuacja w czwartek bez Martina.

Pan. Irlandzcy dziennikarze, którzy podróżowali z delegacją Martina, poinformowali, że był on obecny na otwarciu gali, a zdjęcia z imprezy pokazują go siedzącego obok pani Pelosi.

dług…Oliver Contreras / Ciba, przez Associated Press

Rzecznik irlandzkiego rządu powiedział w oświadczeniu w czwartek, że premier uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa w środę i niedzielę przed podróżą do Stanów Zjednoczonych.

W raporcie napisano, że członek delegacji premiera przeprowadził w środę swój drugi test po pozytywnym wyniku testu.

Pan. Pan Martin zapytał, czy są jakieś objawy. Mulhall nie rozwinął.

Zgodnie z tradycją sprzed 1952 r. ambasadorowie Irlandii lub przywódcy polityczni zwykle wręczają prezydentowi USA miskę Shamroxa w Białym Domu lub w jego okolicy w dniu św. Patryka lub w jego okolicach. Tradycja jest czczona w Irlandii i przez wielu irlandzkich Amerykanów jako symbol bliskich więzów między tymi dwoma krajami.

Pan. Martin nie będzie już przychodził do Gabinetu Owalnego w tej oficjalnej roli: jego pierwsza zaplanowana wizyta została odwołana w zeszłym roku z powodu epidemii, a w ramach umowy koalicyjnej z dwiema irlandzkimi partiami politycznymi oczekuje się, że zostanie przekazany premierowi Minister. Stanowisko ministerialne do marca przyszłego roku.

W środę ambasador USA w Irlandii Claire Cronin powiedziała Świergot Ponieważ wynik testu na wirusa koronowego był pozytywny, panie. Odwołał swój plan dołączenia do Martina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *