Biden bada szkody spowodowane przez burzę na Florydzie i nie spotyka się z DeSantis

WASZYNGTON, 2 września (Reuters) – Prezydent USA Joe Biden zbadał w sobotę szkody wyrządzone przez huragan Italia w północnej Florydzie i złożył kondolencje osobom dotkniętym przez huragan. Potencjalny kandydat na prezydenta.

Demokrata Biden powiedział w piątek reporterom, że spotka się z gubernatorem podczas podróży, ale rzecznik DeSantis, Jeremy Redfern, powiedział później, że żadne spotkanie nie było zaplanowane i że „uzgodnienia dotyczące bezpieczeństwa dotyczące zorganizowania takiego spotkania zostaną jedynie zamknięte. jest w trakcie.”

Zapytany, co stało się z sobotnim spotkaniem, Biden powiedział reporterom: „Nie wiem. Nie będzie go tam”.

DeSantis (44 l.) ubiega się o nominację Republikanów na prezydenta w 2024 r., która ma wyprzeć Bidena z Białego Domu, ale w sondażach wyprzedził byłego prezydenta Donalda Trumpa. Biden (80 l.) ubiega się o reelekcję.

W tym tygodniu Biden i DeSantis regularnie rozmawiali o burzy, która nawiedziła region Big Bend na Florydzie z wiatrem kategorii 3 o prędkości prawie 200 km/h. Prezydent zapewnił w środę, że polityka nie wtrąca się w ich rozmowy. „Myślę, że ufa mojemu osądowi i chęci pomocy” – powiedział Biden.

Biały Dom powiedział, że Biden, który podróżuje ze swoją żoną Jill, opowiedział DeSantisowi o wizycie podczas czwartkowej rozmowy, a gubernator stwierdził, że nie jest tym zaniepokojony.

„Ich wizyta na Florydzie została zaplanowana w ścisłej współpracy z FEMA oraz przywódcami stanowymi i lokalnymi” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu Emily Simons, odnosząc się do Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego.

Ich brak spotkania nie będzie miał wpływu na wysiłki naprawcze, powiedział w sobotę dyrektor FEMA, Dean Criswell.

Powiedział reporterom, że działania poszukiwawczo-ratownicze dobiegły końca, a władze skupiają się na przywróceniu zasilania na dotkniętych obszarach. Według stanu na sobotę mniej niż 1% mieszkańców Florydy było pozbawionych prądu, chociaż na niektórych obszarach bezpośrednio dotkniętych huragan liczba ta była znacznie wyższa – dodał.

DeSantis był głośnym krytykiem Bidena i obaj pokłócili się w sprawie szczepionek na Covid-19, aborcji i praw LGBT. Spotkali się jednak w zeszłym roku, kiedy Biden przyjechał na Florydę, aby ocenić zniszczenia spowodowane przez huragan Ian, a Biden powiedział wówczas, że współpracowali.

Gdy prawybory Republikanów w wyborach prezydenckich nabierają tempa, DeSantis nie chce, żeby robiono mu zdjęcia z Bidenem, obserwującym szkody spowodowane przez burzę. Choć wyprzedza Trumpa, DeSantis prowadzi w wyścigu wśród pozostałych kandydatów Republikanów.

Kiedy Biden odwiedził Florydę po huraganie Ian, zdjęcie DeSantisa stojącego niezdarnie z boku, podczas gdy Biden z ożywieniem rozmawiał z miejscową parą, trafiło do Internetu, podkreślając kontrast między stylami komunikacji publicznej obu polityków.

Były gubernator stanu New Jersey, Chris Christie, który ubiega się o nominację Partii Republikańskiej na prezydenta w 2024 r., spotkał się z krytyką za pochwalenie prezydenta Baracka Obamy, gdy Demokraci odwiedzili jego stan po superburzy Sandy w 2012 r.

Biden uda się do Live Oak w północnej Florydzie, gdzie odbędzie lotniczą wycieczkę po zniszczeniach i otrzyma odprawę na temat działań naprawczych. Criswell powiedziała, że ​​ona i pierwsza dama odwiedzą społeczność dotkniętą burzą, gdzie zobaczą zniszczone domy i porozmawiają ze służbami ratowniczymi.

Biden odwiedził Hawaje w zeszłym tygodniu po niszczycielskich pożarach i powiedział w środę, że w świetle ekstremalnych warunków pogodowych nikt nie może zaprzeczać kryzysowi klimatycznemu.

Pod koniec tygodnia ma powrócić do swojego rodzinnego stanu Delaware, kończąc podróż na Florydę.

Doniesienia Jeffa Masona z Waszyngtonu Dodatkowe doniesienia Andrei Shall z Waszyngtonu Redakcja: William Mallard, Jonathan Otis i Matthew Lewis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę

Jeff Mason jest korespondentem Reutersa w Białym Domu. Opisywał prezydenturę Baracka Obamy, Donalda Trumpa i Joe Bidena, a także kampanie prezydenckie Bidena, Trumpa, Obamy, Hillary Clinton i Johna McCaina. W latach 2016–2017 pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu, kierując grupą prasową opowiadającą się za wolnością prasy w początkach administracji Trumpa. Praca jego i WHCA została doceniona nagrodą „Freedom of Speech Award” przyznawaną przez Deutsche Welle. Jeff zadawał konkretne pytania przywódcom krajowym i zagranicznym, w tym prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi i Kim Dzong Unowi z Korei Północnej. Jest zdobywcą nagrody WHCA „Outstanding News Coverage under Deadline Pressure” i współwłaścicielem nagrody „Breaking News” przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Biznesowych. Zanim został oddelegowany, Jeff rozpoczął karierę we Frankfurcie w Niemczech. Bruksela w Belgii, gdzie pisze o Unii Europejskiej. Jeff regularnie występuje w telewizji i radiu oraz wykłada dziennikarstwo polityczne na Uniwersytecie Georgetown. Jest absolwentem Middle School of Journalism na Northwestern University i byłym stypendystą Fulbrighta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *