Biden rozważa wydanie deklaracji kryzysowej klimatycznej, mówią źródła

Komentarz

Prezydent Biden rozważa ogłoszenie krajowego kryzysu klimatycznego już w tym tygodniu, ponieważ stara się uratować swój program ochrony środowiska po utknięciu rozmów na Kapitolu, powiedziały trzy osoby zaznajomione z tą sprawą. Dyskusje osobiste.

Sen. Potencjalny ruch ma miejsce kilka dni po tym, jak Joe Manchin III (DW.Va.) powiedział przywódcom Demokratów Nie popierał wysiłków swojej partii W tym miesiącu ma zostać opracowany szeroki pakiet ekonomiczny obejmujący miliardy dolarów na przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu. W razie sytuacji kryzysowej umożliwiłoby to administracji Bidena ograniczenie emisji dwutlenku węgla i rozwój czystej energii.

Dwie osoby zaznajomione z dyskusją powiedziały również, że spodziewają się, że prezydent ogłosi dodatkowe kroki mające na celu ograniczenie emisji ocieplenia planety. Dokładny cel i czas wszelkich ogłoszeń pozostaje bez zmian.

„Prezydent dał jasno do zrozumienia, że ​​jeśli Senat nie podejmie działań w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego i wzmocnienia naszego krajowego sektora czystej energii, to zrobi” – powiedział urzędnik Białego Domu w oświadczeniu pod koniec poniedziałku, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości. dyskusje. „Rozważamy wszystkie opcje i żadna decyzja nie została podjęta”.

Jared Bernstein, główny doradca ekonomiczny Białego Domu, powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej wcześniej tego dnia, że ​​Biden będzie „walczył agresywnie, by zaatakować zmiany klimatyczne”.

„Myślę, że realistycznie może wiele zrobić i wiele zrobi” – powiedział Bernstein.

Najlepsi doradcy Bidena zastanawiają się nad najlepszym sposobem postępowania Kolejna karająca fala upałów Podobny wzorzec pogody zdarzył się w tym tygodniu w Ameryce Środkowej Temperatury biją rekordy w całej Europie. Gdy bledną nadzieje na działania Kongresu, wielu Demokratów wezwało w ostatnich dniach do wykorzystania uprawnień Białego Domu do przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

„To ważny moment. „Nic nie jest ważniejsze dla naszego kraju i naszego świata niż to, aby Ameryka dokonała odważnego, dynamicznego przejścia z paliw kopalnych na energię odnawialną w swojej gospodarce energetycznej” – powiedział dziennikarzom w poniedziałek senator Jeff Merkley (D-Ore.).

Powołując się na impas, Merkley dodał: „Uwalnia to prezydenta od czekania na działanie Kongresu”.

Kilka dni po ubiegłorocznej inauguracji prezydenta przewodniczący większości w Senacie Charles E. Jeśli Schumer (DNY) chce ogłosić kryzys klimatyczny, nie jest jasne, jak Biden planuje postępować.

Plan Bidena dotyczący kontroli katastrofalnego globalnego ocieplenia wygasa

Niektórzy aktywiści klimatyczni w ostatnich miesiącach wezwali Biały Dom do wydania deklaracji nadzwyczajnej maksymalny efektTwierdzi, że pozwoliłoby to prezydentowi na zamrożenie eksportu ropy naftowej, ograniczenie wydobycia ropy i gazu na wodach federalnych, a bezpośrednie agencje, w tym Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego, na zwiększenie odnawialnych źródeł energii.

Ale prezydent staje w obliczu trudnej równowagi, gdy stara się dostosować swoją reakcję na ocieplenie planety do niedawnych realiów gospodarczych wysokich cen gazu. Polityki mogą pomóc Biden Zmniejsz emisje w USA o połowę do końca dekady W porównaniu z poziomami z 2005 roku Biden jest wciąż mniej zaangażowany we wdrażanie swojego wcześniejszego planu ekonomicznego znanego jako Build Back Better.

Wszelkie nowe działania wykonawcze związane z klimatem mogą stawić czoła ogromnemu wyzwaniu sądowemu, co może wpłynąć na przyszłość regulacji środowiskowych. W zeszłym miesiącu Sąd Najwyższy zredukował nakaz rządu centralnego Uprawnienia do ograniczania emisji dwutlenku węgla przez elektrownie.

The Sam prezydent W zeszłym tygodniu pojawiła się perspektywa działań wykonawczych w sprawie zmian klimatycznych, gdy zerwały się rozmowy między przywódcami Demokratów a Manchinem na temat tego, co będzie największym napływem wydatków związanych z klimatem w historii USA.

Początkowo Demokraci mieli nadzieję wydać ponad 500 miliardów dolarów na nowe programy mające na celu ograniczenie emisji i wspieranie nowych technologii, w tym pojazdów elektrycznych. Opozycja z Wirginii Zachodniej jest politycznie niebezpieczna, ponieważ partyjny deputowany potrzebuje jego głosu, aby przeforsować jakąkolwiek ustawę przy użyciu procesu znanego jako kompromis – sztuczka, która pozwala demokratom uniknąć obłudy rządowej w wąsko podzielonej izbie.

Demokraci szybko zaczęli rewidować swoje plany, koncentrując się na inwestycjach klimatycznych o wartości 300 miliardów dolarów, aby uspokoić Manchina. Ale umiarkowany senator reprezentujący bogate w węgiel państwo powiedział w zeszłym tygodniu, że nie może poprzeć wysiłków swojej partii na rzecz zwiększenia takich wydatków w tym miesiącu przy rekordowo wysokiej inflacji.

Manchin wyraził później otwartość na przeciwdziałanie zmianom klimatu, ale powiedział, że zrobi to dopiero po przyjrzeniu się kolejnej rundzie wskaźników w przyszłym miesiącu. Ale wielu Demokratów powiedziało, że nie chcą ryzykować, nie pozostawiając im wyboru, jak tylko całkowicie porzucić swoje plany – i skupić swoją uwagę na planach opieki zdrowotnej, które wspiera Manchin.

Inni wzywali do kolejnej rundy zaręczyn z senatorem, powołując się na fakt, że sama akcja egzekutywy nie wystarczy.

Senator, który przewodniczy Komisji Finansów Senatu ds. podatków. Ron Wyden (D-Ore.), w poniedziałkowym oświadczeniu, powiedział, że prawodawcy powinni przynajmniej odnowić ulgi podatkowe, które wspierają czystą technologię.

„Chociaż zdecydowanie popieram dodatkowe działania wykonawcze prezydenta Bidena, wiemy, że powódź pozwów republikańskich będzie trwać nadal” – powiedział Wyden. „Prawo nadal jest najlepszą opcją. Kryzys klimatyczny jest kwestią naszych czasów i musimy zachować otwarte opcje.

Dino Grandoni przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *