Biden twierdzi, że jest otwarty na 2 debaty prezydenckie przeciwko Trumpowi – DW – 15.05.2024

Następują powtarzające się wyzwania Donalda Trumpa W ostatnich tygodniach prezydent USA Joe Bidena Wygłosił szczere uwagi na temat perspektywy debat telewizyjnych podczas wyborów prezydenckich Kampania wyborcza W tym roku.

„Donald Trump przegrał ze mną dwie debaty w 2020 roku i od tego czasu nie brał udziału w żadnej debacie” – powiedział Biden w krótkim filmie opublikowanym w Internecie. „Teraz zachowuje się, jakby znowu chciał ze mną debatować. No cóż, zrób mi dzień, stary. Zrobię to nawet dwa razy”.

Prezydent wydał także tajemniczy komunikat Problemy prawne Trumpa i od połowy tygodnia Jego różne nominacje sądowe.

„Więc wybierzmy daty, Donald. Słyszałem, że w środy masz wolne” – powiedział Biden.

Druga część postu Bidena zawierała prośbę o datki na kampanię, a dyskusja brzmiała: „Ja i ten oddolny zespół Donald Trump i jego sojusznicy MAGA”.

„To demokracja i dyktatura. Zemsta i zemsta oraz wizja naszej przyszłości” – napisał Biden.

Trump wzywa do „gotowej i przygotowanej” „bardzo dużej przestrzeni”

W kampanii Bidena sugerowano szukanie terminów na czerwiec i wrzesień przed listopadowym głosowaniem.

Trump, który odmówił udziału w prawyborach Partii Republikańskiej na prezydenta, mimo to spokojnie wygrał prawybory i szybko odpowiedział, przysięgając, że jest „gotowy do walki!”

„Jestem otwarty na debatę nad Krzywym Joe w proponowanym terminie dwa razy w czerwcu i wrześniu” – napisał Trump na swoim portalu społecznościowym Truth, ignorując niewłaściwe użycie wielkich liter, które pojawiło się w całym poście.

Opisał Bidena jako „najgorszego dyskutanta, z jakim kiedykolwiek się spotkałem” i wezwał do zorganizowania „znacznie większej sali, mimo że podobno Biden boi się tłumów”.

W samych Stanach Zjednoczonych debaty w 2020 r. obejrzało około 80 milionów ludzi, niektóre w nietypowych miejscach, takich jak prowizoryczne kino samochodowe przed Fort Mason Center w San Francisco.Zdjęcie: Jeff Chiu/AP Photo/Image Alliance

Kampania Bidena zaleca wczesne debaty prowadzone przez kanały informacyjne

Biden i Trump od miesięcy spierają się na ten temat w swoich publicznych komentarzach, choć nadal nie jest jasne, czy, gdzie i kiedy debaty telewizyjne przyniosą skutek.

Przewodnicząca kampanii Bidena Jen O’Malley Dillon wysłała w środę list do Bezpartyjnej Komisji ds. Debatów Prezydenckich, która została powołana w 1987 r., twierdząc, że Biden nie będzie brał udziału w ogłoszonych terminach, aby ułatwić często trudny proces organizowania takich debat.

Powiedział, że obecny system stosowany przez komisję „wykracza poza zmiany w strukturze naszych wyborów i interesach elektoratu”.

Zamiast tego powiedział, że kampania zaleca bezpośrednie rozmowy z kampanią Trumpa w celu zorganizowania dwóch debat prowadzonych przez telewizyjne kanały informacyjne. Zespół Bidena po raz pierwszy zalecił planowanie w czerwcu. Wybory odbędą się 5 listopada.

W przeszłości zarówno zespoły Bidena, jak i Trumpa kwestionowały daty proponowane przez komisję, twierdząc, że zostały one wprowadzone zbyt późno, po rozpoczęciu wcześniejszego głosowania, więc niektórzy twierdzili, że jest to możliwe po głosowaniu.

Jeśli ten proces zostanie dopuszczony, daty głosowania będą się znacznie różnić w zależności od stanu, ale rozpocznie się ono na około miesiąc przed wyborami.

Trump i Biden zmierzą się w dwóch debatach prezydenckich w 2020 roku. Odbiór wyników był bardzo zróżnicowany, ale większość ankieterów telewizyjnych widziała wyraźne lub niewielkie zwycięstwo Bidena w obu przypadkach. Respondenci zgodnie uznali, że dyskusje miały raczej „negatywny” niż pozytywny wydźwięk; Czterech na pięciu widzów było takiego zdania.

Trump kontra Biden: wyścig stwarzający globalne zagrożenia?

Ta przeglądarka nie obsługuje elementu wideo.

msh/lo (AFP, AP, Reuters)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *