BP odnotowuje kwartalny zysk w wysokości 8,2 miliarda dolarów, ponieważ firmy naftowe odnotowują kolejną rundę rekordowych zysków

Akcje BP wzrosły od początku roku o 45%.

Zdjęcia sofy | Rakieta świetlna | Dobre zdjęcia

Gigant naftowo-gazowy Bp We wtorek odnotował wyższy niż oczekiwano zysk za trzeci kwartał, wspierany przez wyższe ceny surowców oraz silniejszy marketing i handel gazem.

Brytyjski koncern energetyczny odnotował zysk z tytułu kosztów zastąpienia, używany jako przybliżenie zysku netto, w wysokości 8,2 miliarda dolarów za trzy miesiące do końca września. Oznacza to znaczny wzrost zysku netto rok do roku, w porównaniu z 8,5 mld USD w poprzednim kwartale. 3,3 miliarda dolarów.

Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się w trzecim kwartale zysku netto w wysokości 6 miliardów dolarów.

BP ogłosiło kolejne 2,5 miliarda dolarów odkupu akcji i zmniejszyło dług netto do 22 miliardów dolarów, z 22,8 miliarda w drugim kwartale.

W kwartale odnotował stratę netto w wysokości 2,2 miliarda dolarów w porównaniu z zyskiem w wysokości 9,3 miliarda dolarów w poprzednim kwartale. BP poinformowało, że straty z tytułu zapasów na koniec trzeciego kwartału obejmowały 2,2 mld USD podatku i 8,1 mld USD kosztów korekty zapasów bez podatku.

Największe światowe firmy naftowe i gazowe osiągnęły w ostatnich miesiącach ogromne zyski, ponieważ ceny surowców wzrosły po inwazji Rosji na Ukrainę.

We współpracy z BP, główne firmy naftowe Powłoka, Całkowite energie, Exxon I Szewron W trzecim kwartale odnotował zysk w wysokości prawie 50 miliardów dolarów.

Doprowadziło to do wielokrotnych połączeń Więcej podatków Zyski firm naftowych, zwłaszcza w czasie, gdy ceny gazu i paliw rosną, spowodowały wzrost inflacji na całym świecie.

Prezydent USA Joe Biden wezwał w poniedziałek do zamknięcia firm naftowych.Zyski wojenne„I zagroził, że będzie dążył do wyższych podatków, jeśli giganci z branży nie będą pracować nad obniżeniem cen gazu.

Grupy przemysłu naftowego i gazowego już wcześniej potępiały apele o wprowadzenie podatku od wiatru, ostrzegając, że nie zaradzi on gwałtownym wzrostom cen energii i ostatecznie zniechęci do inwestycji.

Przeczytaj więcej o energii z CNBC Pro

„Wyniki za ten kwartał odzwierciedlają nasze dalsze wyniki w czasach zmian” – powiedział w oświadczeniu prezes BP Bernard Looney.

„Skupiamy się na pomocy w rozwiązaniu trylematu energetycznego – bezpiecznej, przystępnej cenowo i niskoemisyjnej energii. Dostarczamy ropę i gaz, których potrzebuje dziś świat – jednocześnie inwestując w przyspieszenie transformacji energetycznej” – powiedział Looney.

Akcje londyńskiego BP wzrosły w porannych transakcjach o prawie 1%. Cena akcji firmy wzrosła o 45% od początku roku.

Przewód ciśnienia powietrza „niezbędny teraz”

Grupy zajmujące się kampanią na rzecz ochrony środowiska doszły do ​​wniosku, że wyniki BP za trzeci kwartał były „policzkiem w twarz” dla milionów Brytyjczyków stojących w obliczu pogłębiającego się kryzysu związanego z kosztami utrzymania i podkreśliły potrzebę wprowadzenia podatku od nieoczekiwanych kosztów.

„Sprawa za dużym, odważnym podatkiem od wiatru jest teraz przytłaczająca” – powiedziała działaczka Friends of the Earth Energy Sana Yusuf – „Powinna ona zająć się śmieszną luką, która podważa podatek, umożliwiając firmom płacenie minimum, jeśli zainwestują w więcej planety”. ocieplenie projektów gazowych i naftowych”.

„Część z zebranych miliardów funtów powinna zostać przeznaczona na program izolacji domów przy każdej ulicy, aby obniżyć rachunki za energię i zredukować emisje”, powiedział Yusuf.

Spalanie paliw kopalnych, takich jak węgiel, ropa i gaz Kluczowy czynnik napędzający kryzys klimatyczny.

„Formalny podatek nadzwyczajny od zysków wielkich trucicieli nie jest już zbyt daleko idący, jest teraz konieczny” – powiedział Jonathan Noronha-Gant, starszy działacz kampanii na rzecz paliw kopalnych w Global Witness.

„Ale nowy rząd Wielkiej Brytanii musi pilnie skierować nas na ścieżkę szybkiego przejścia od brudnych paliw kopalnych i odnawialnych źródeł energii oraz przyzwoitej izolacji domów, abyśmy mogli raz na zawsze naprawić ten zepsuty system energetyczny”.

Naszym zadaniem jest „opłacanie podatków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *