Były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, mówi, że chce rozpocząć nowy biznes

Sam Bankman-Fried, nieudany były szef Giełda kryptowalut FTX powiedział w tym tygodniu, że ma nadzieję rozpocząć nowy biznes, aby pokryć straty swoich inwestorów w upadku firmy.

30-latek powiedział BBC Wywiad Opublikowany w sobotę „oddałby wszystko”, aby rozpocząć nowe przedsięwzięcie.

PLIK: Sam Bankman-Fried, współzałożyciel i dyrektor generalny FTX w Hongkongu w Chinach we wtorek, 11 maja 2021 r. (Fotograf: Lam Yik/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

„Zastanowię się, jak możemy pomóc światu i co mogę zrobić dla użytkowników, jeśli nie dostaną zbyt wiele w zamian” – powiedział. „A przynajmniej myślę, że mam obowiązek wobec użytkowników FTX robić wszystko, co w mojej mocy”.

Zapytaj, czy jest gotowe Możliwe jest aresztowanieBankman-Fried powiedział: „Tak, w nocy jest trochę szumu, ale kiedy budzę się w ciągu dnia, staram się skupić, być tak produktywny, jak tylko potrafię i ignorować rzeczy, na które nie mam wpływu”.

Założyciel FTX, Sam Bankman-Fried, mówi, że jest gotowy do złożenia zeznań przed komisją Izby Reprezentantów

Awaria kryptowalutowej wersji FTX Bank w zeszłym miesiącu wzbudziła wątpliwości co do siły finansowej firmy i jej powiązanego ramienia handlowego, Alameda Research, ponieważ klienci próbowali natychmiast wycofać swoje aktywa.

Od czasu jego upadku nowe kierownictwo FTX nazwało zarządzanie giełdą kryptowalut „absolutnym”. Awaria kontroli korporacyjnych”.

CEO FTX, Sam Bankman-Fried

PLIK: Sam Bankman-Fried, założyciel i były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX, przemawia podczas wywiadu w jednym z odcinków Bloomberg Wealth z Davidem Rubensteinem, w środę, 17 sierpnia 2022 r., w Nowym Jorku, USA (Fotograf: Jeana Moon/Bloomberg, za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Bankman-Fried powiedział, że wziął na siebie odpowiedzialność za upadek i że nie rozumiał poziomu ryzyka, jakie podejmował zarówno w firmach FTX, jak i Alameda z siedzibą na Bermudach.

Jednym z zarzutów postawionych Bankmanowi-Friedowi jest to, że zorganizował dla Alameda zawieranie zakładów na rynku aktywów klientów w FTX. Bankman-Fried powiedziała w publicznych wywiadach, że nie „świadomie” łączy aktywa klientów z Alamedą.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox Business

Bankman-Fried powiedziała w tweecie w piątek, że byłaby gotowa zeznawać w Kongresie w przyszłym tygodniu, ale byłaby ograniczona w tym, co mogłaby powiedzieć i „nie byłaby tak pomocna”, jak by sobie tego życzyła.

Bankman-Fried mieszka obecnie na Bahamach.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *