Były prezydent Jimmy Carter kończy 98 lat

Były prezydent Jimmy Carter obchodził w sobotę 98. urodziny.

„Przyjaciele dzwonią, rodzina jest w pobliżu” – powiedziała Jill Stuckey, nadzorca Narodowego Parku Historycznego Jimmy’ego Cartera. i przyjaciel rodziny, powiedział po spotkaniu z byłym prezydentem w sobotę rano. – Jest niezwykły.

Później tego dnia odbyła się parada w rodzinnym mieście, na której były prezydent obserwował ją z wózka inwalidzkiego. Tweet Z Centrum Cartera.

Carter, który opuścił Biały Dom w 1981 roku, żył dłużej niż jakikolwiek inny prezydent USA.

On i jego żona Rosalyn, 95 lat, przywitali życzliwych życzliwych gości podczas dorocznego Festiwalu Orzechów na Równinach w zeszły weekend. Agent Secret Service jeździł Carterami czerwonym kabrioletem. Rodzina Carterów nadal posiada pola uprawne, na których uprawia się orzeszki ziemne.

„To był piękny dzień. Wszystko się ułożyło”, powiedział Stuckey, opisując wydarzenie z udziałem dzieci, wnuków i prawnuków Carterów. „Niektórym ludziom szczęki opadły, gdy ich zobaczyli. Ludzie klaskali, niektórzy płakali.

Przyjaciele powiedzieli, że Carter nadąża za wiadomościami o huraganie Ian i modli się za tych, których dotknęła burza. Przez dziesięciolecia Carterowie współpracowali z Habitat for Humanity, która buduje niedrogie mieszkania i pomaga odbudować domy zniszczone po huraganie Katrina w 2005 roku.

Opublikuj podcast: Jimmy Carter’s Hope

Post-prezydencja Cartera jest godna uwagi z tego, jak po prostu nadal mieszka w swoim rodzinnym mieście liczącym mniej niż 800 osób.

Po opuszczeniu Waszyngtonu przez dziesięciolecia bronił praw człowieka i demokracji na całym świecie Pokojowa Nagroda Nobla w 2002 roku. Komitet Nobla przytoczył jego „dziesiątki niestrudzonych wysiłków na rzecz znalezienia pokojowych rozwiązań konfliktów międzynarodowych, rozwoju demokracji i praw człowieka oraz promowania rozwoju gospodarczego i społecznego”.

Do niedawna, Uczył szkółki niedzielnej w swoim lokalnym kościele. Carter zajmował się poważnymi problemami zdrowotnymi, w tym rozpoznaniem czerniaka, który rozprzestrzenił się na wątrobę i mózg w 2015 roku. Po leczeniu lekarze stwierdzili, że przeciwstawiła się szansom Jeszcze w tym samym roku ogłosił, że nie ma raka.

Z okazji jego urodzin tysiące opublikowało w Internecie „Wszystkiego najlepszego, prezydencie Carter!” Publikowali osobiste wiadomości. Witryna hostowana przez Carter Center.

„Uderza mnie głębia uczuć, jakie ludzie do niego żywią” – powiedział Matthew DeGlan, rzecznik Carter Center z siedzibą w Atlancie. w dzisiejszej polityce”.

Wielu fanów zauważa, że ​​Carter był wizjonerem w umieszczaniu paneli słonecznych w Białym Domu, mimo że niektórzy go wtedy krytykowali.

Carter, absolwent Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, który służył na łodzi podwodnej, miał spędzić część swoich urodzin oglądając mecz piłki nożnej Navy-Air Force i, według przyjaciół, jego ulubioną drużynę baseballową, Atlanta Braves.

W zeszłym roku Carterowie obchodzili 75. rocznicę ślubu. Rzadko się rozstają i byli razem w swoim salonie, rozmawiając z rodziną i przyjaciółmi w jego urodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *