Cierpienie Trumpa nasila się, gdy były rywal wspina się na szczyt stosu

Donald Trump może być gotowy odłożyć na bok kolejną urazę w Partii Republikańskiej i wynieść byłego rywala na swojego partnera w wyborach w 2024 r.

Były prezydent Mówi się, że rozważać Trzy nazwiska Oto jego aktualnie najlepsi kandydaci na wiceprezydenta Partii Republikańskiej w ramach przygotowań do rewanżu z prezydentem Joe Bidenem tej jesieni.

Po tym, jak jego ostatni wiceprezydent Mike Pence odmówił poparcia dla niego, lista potencjalnych wyborów Trumpa skurczyła się i obejmuje jedynie Republikanów przekonanych, że były prezydent będzie lojalnym zwolennikiem „tak” w hipotetycznej drugiej administracji.

Jeden z tej trójki jest wieloletnim partnerem sparingowym: jego były główny przeciwnik z 2016 r., senator Florydy Marco Rubio. Senator, nazywany przez ówczesnego kandydata Trumpa „Lil’ Marco”, wycofał się z wyścigu osiem lat temu po paskudnej porażce w swoim rodzinnym stanie.

W ostatnich tygodniach Trump kilka razy rozmawiał z powiernikami i doradcami na temat swoich najnowszych faworytów „Washington Post”., W czerwcu dołączył do konserwatywnego magazynu Newsmax, aby udzielić wywiadu, w którym wyraźnie wspomniał o Rubio.

„Gubernator Burgum z Dakoty Północnej był niesamowity. Marco Rubio był świetny. JT Vance był świetny. Mamy wielu wspaniałych ludzi – Bena Carsona” – powiedział Trump. Uważa się, że jeszcze dwa wysokie miejsca na jego liście zajmują Burgum i Vance, gubernator Północnej Dakoty i senator z Ohio.

Przyznanie się Rubio jest godne uwagi ze względu na zmianę jego poglądu na Trumpa jako człowieka. W 2016 roku wielokrotnie atakował charakter swojego przeciwnika, a nawet poczynił niegrzeczny komentarz odnosząc się do męskości Trumpa.

– Widziałeś jego ręce? Powiedział, że w 2016 r.[Y]Wiesz, co mówią o mężczyznach z małymi dłońmi?

Trump z kolei bezlitośnie obraził Rubio (i innych jego przeciwników GOP).

Marco Rubio można zobaczyć na Kapitolu.  Uważa się, że senator z Florydy znajduje się na szczycie krótkiej listy Donalda Trumpa na wiceprezydenta
Marco Rubio można zobaczyć na Kapitolu. Uważa się, że senator z Florydy znajduje się na szczycie krótkiej listy Donalda Trumpa na wiceprezydenta (Dobre zdjęcia)

Trump jeszcze formalnie nie ogłosił swojego kandydata na kandydata. The Poczta Stwierdzono, że Trump może poczekać do lipcowej konwencji GOP z dokonaniem wyboru.

Carson ubiegał się także o nominację Partii Republikańskiej w 2016 r., a Burgum rywalizował z Trumpem na początku tego roku. Żaden z nich nie przyjął jednak wrogiego tonu wobec byłego prezydenta, stając się zamiast tego jego najgłośniejszymi sojusznikami. Burgum powiedział, że nie będzie pełnił funkcji wiceprezydenta Trumpa, jeśli zostanie o to poproszony w 2023 r., twierdząc, że jego pojawienie się na krótkiej liście byłego prezydenta postawiłoby go w złym świetle.

Rubio, który stał się zdecydowanym zwolennikiem Trumpa po jego porażce w 2016 roku, zajął przeciwne stanowisko niż Burgum. Powiedział, że będzie zaszczycony, jeśli przyjmie drugą kadencję na stanowisku wiceprezydenta Trumpa.

„Każdy, kto ma możliwość służenia swojemu krajowi jako wiceprezydent, powinien uznać to za zaszczyt” – powiedział senator w marcu NBC News, podkreślając jednocześnie, że nie lobbuje na swoją rzecz w świecie Trumpa.

Donald Trump przemawia na konferencji Turning Point w USA, 15 czerwca 2024 r.
Donald Trump przemawia na konferencji Turning Point w USA, 15 czerwca 2024 r. (Dobre zdjęcia)

Kampania Bidena pokazała, że ​​Floryda – stan, w którym Demokraci ponieśli ciężkie straty w ostatnich cyklach wyborczych – jest albo do wygrania, albo warto kandydować w 2024 roku. Prezydent i jego zespół uczynili prawo do aborcji centralną kwestią dla Bidena. Próbują wywrzeć presję na Trumpa na jego własnym terenie, starając się o reelekcję.

Jednak dodanie Rubio do mandatu Trumpa może pokrzyżować te wysiłki.

„Myślę, że to kandydat, którego kampania Bidena najbardziej się boi” – powiedział Justin Safe, republikański strateg z Florydy. powiedział Góra Potencjalny dodatek Rubio do biletu Trump 2024 „Spośród wszystkich osób, które prezydent Trump mógłby mieć na swojego kandydata na kandydata, nie sądzę, aby kampania Bidena chciała, aby Marco Rubio znalazł się na liście kandydatów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *