Coco Koff zmierzy się z Ariną Sabalenką w finale US Open

Frey/TPN/Getty Images

Coco Goff w wieku 19 lat dotarła do swojego drugiego wielkiego finału.CNN

Kawa Coco W czwartek dotarła do swojego drugiego finału Wielkiego Szlema, pokonując Czeszkę Karolinę Muchovą. My otwarci w meczu Przerwane przez działaczy klimatycznych.

19-letnia Goff, obecnie najmłodsza finalistka US Open od czasu Sereny Williams w 1999 roku, pokonała Muchovą 6:4, 7:5, a w sobotnim meczu zmierzy się z Ariną Sabalenką.

Białorusin w piątek wygrał 0:6, 7:6 (7:1), 7:6 (10:5) z amerykańską Madison Keys.

Goff, grając przed wrzawą kibiców gospodarzy, wykazała się opanowaniem i odpornością w meczu z Muchovą, która ostatecznie zakończyła mecz swoim szóstym punktem meczowym.

Wcześniej przeszedł przez 40-strzałową wymianę – najdłuższą jak dotąd w turnieju – aby zdobyć decydujący punkt meczowy, prowadząc 5-4 w drugim secie, gdy nie udało mu się pomóc sobie w zwycięstwie.

„To trudny mecz” – powiedział dziennikarzom Goff. „Miałem przewagę, straciłem ją i służyłem. Ten mecz wiąże się z wieloma emocjonalnymi wyzwaniami. Myślę jednak, że dobrze się spisałem, utrzymując koncentrację. Jestem dzisiaj z siebie bardzo dumny”.

Sarah Stier/Getty Images

Goff i Muchova uścisnęli sobie dłonie po półfinale US Open.

Goff prowadziła 5:1 w pierwszym secie, po czym została przełamana przez Muchovą, pokonaną w tegorocznym finale French Open.

Amerykanin jednak wygrał kolejny gem i pierwszego seta wygrał w 42 minuty, co stanowiło trzecią przerwę w meczu.

Rozpoczęcie drugiego seta nastąpiło z dużym opóźnieniem, ponieważ obecni na widowni protestujący przeciwko zmianom klimatycznym przerwali grę.

Organizatorzy turnieju nazwali incydent na stadionie Arthur Ashe „związanym z kibicami” i powiedzieli, że jeden z uczestników „przylgnął do ziemi, a ze względu na charakter wydarzenia lekarze, nowojorska policja i pracownicy ochrony są zobowiązani zająć się tą sprawą”. i wyjmij wentylator ze stojaka.

Obaj zawodnicy opuścili boisko i mecz wznowiono po 45 minutach opóźnienia. Goff wykorzystała przewagę po wznowieniu gry, przełamując serwis Muchowej na 4:3, ale mecz musiał zakończyć się dramatycznie.

Ostatecznie przypieczętowała zwycięstwo, gdy bekhend Muchoa poleciał długo i uderzył w powietrze, rycząc z zachwytu.

Zapytany o swoją ewolucję od czasu porażki z Iką Świdkiem w zeszłym roku w finale French Open, Coff powiedział: „W tej chwili jestem bardziej skupiony na sobie i swoich oczekiwaniach wobec siebie.

„Odwiedzam media społecznościowe lub pytam ludzi, którzy wierzą, że mogę lub że nie mogę. Naprawdę skupiam się na sobie. Wierzę, że mam teraz dojrzałość i możliwości, aby to zrobić. Wiesz, niezależnie od tego, co stanie się w sobotę, jestem bardzo dumny z tego, jak poradziłem sobie w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Kolejna przeciwniczka Coff, mistrzyni Australian Open Sabalenka, w monumentalny sposób powróciła do gry przeciwko Keys w swoim półfinale, odzyskując siły po secie i przełamując się, aby zwyciężyć w decydującym 10-punktowym tie-breaku.

W pierwszym secie Keys trafiło 12 zwycięzców, a w drugim objęło prowadzenie 5:3. Jednak wkrótce zdobyta korona numer 1 na świecie Sabalenka odpowiedziała i wyrównała po wcześniejszym wyjściu Svitka z meczu.

Karol Krupa/AP

Sabalenka wykonała drop shot przeciwko Keys podczas półfinału US Open.

17CzAmerykanka wróciła na prowadzenie po przełamaniu na 3:2 w trzecim secie, ale Sabalenka utrzymała się na przełamanie w kolejnym gemie.

Po zwycięstwie w tie-breaku w ostatnim secie Sabalenka uniknęła trzech z rzędu porażek w półfinale US Open i sześciokrotnie wychodziła z półfinału z ostatnich dziewięciu występów w Wielkim Szlemie.

„Przypominam sobie, że przegrałam wiele trudnych meczów” – powiedziała Sabalenka reporterom. „To znaczy, pewnego dnia wszystkie te turnieje będą musiały mi w jakiś sposób pomóc.

„Ten rodzaj myślenia pomógł mi pozostać w grze i dał mi pewność, że mogę zmienić ten mecz, mecz nie kończy się aż do ostatniej fazy, muszę dalej walczyć, cały czas próbować znaleźć swój rytm, znaleźć swoją grę, znaleźć Ja.”

Finał gry pojedynczej kobiet US Open zaplanowano na sobotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *