Daniel Cameron, sojusznik Mitcha McConnella, wygrywa prawybory GOP na gubernatora Kentucky

Daniel Cameron, prokurator generalny Kentucky i bliski sojusznik senatora Mitcha McConnella, zdobył we wtorek nominację Republikanów na gubernatora stanu, poinformowała Associated Press. .

Pan. Dwucyfrowe zwycięstwo Camerona sprawia, że ​​jest to jeden z najchętniej obserwowanych i najgorętszych wyścigów w całym stanie w 2023 roku. Gubernator Andy Beshear, demokrata ubiegający się o reelekcję, jest jednym z najpopularniejszych gubernatorów w kraju. , a nawet Republikanie uważają, że będzie miał trudności z wygraną w listopadzie.

Wtorkowa decyzja była porażką dla gubernatora Florydy Rona DeSantisa, który zbliża się do oczekiwanej kampanii prezydenckiej. W poniedziałek miał Pani Craft zatwierdzonaW czerwcu 2022 r. Były prezydent Donald J. Cameron poparł Camerona. Wyścig nagle przekształcił się w wojnę zastępczą między Trumpem a nim.

W swoim zwycięskim przemówieniu we wtorek wieczorem p. Cameron powiedział, że „kultura wygrywania Trumpa jest żywa i ma się dobrze w Kentucky” – co Mr. Ostatnie komentarze Skrytykował „przegrywającą kulturę” Partii Republikańskiej.

Po przeliczeniu ponad 90 procent głosów, pani Kraft, jedna z największych republikańskich rodzin-darczyńców w kraju, pokonała Mr. Przegrał z Cameronem o około 30 punktów procentowych. Był za trzecim kandydatem, komisarzem ds. rolnictwa Kentucky, Ryanem Quarlesem.

Republikanie od dawna krytykują p. Cameron jest postrzegany jako potencjalna gwiazda polityczna, która mogłaby dołączyć do kolejnego pokolenia przywódców partii. Pan. Cameron ma na swoim koncie osiągnięcia – pierwszy czarnoskóry wybrany prokurator generalny w Kentucky i pierwszy republikanin wybrany na to stanowisko od 50 lat – a jego kampania prawdopodobnie uzyska wsparcie aktywistów i darczyńców spoza Kentucky.

Pan. W swoim zwycięskim przemówieniu Cameron zwrócił się do wyborów powszechnych. „Nowa religia lewicy podaje w wątpliwość wielkość Ameryki” – powiedział. „Obejmują obraz tego kraju i tej wspólnoty zakorzenionej w podziałach, wrogiej wierze i zaangażowanej w zniszczenie naszego systemu edukacji”.

I wycelował w swojego listopadowego przeciwnika: „Andy Beshear zrezygnował z życia we Wspólnocie Narodów o wysokim wskaźniku brutalnej przestępczości i niskim współczynniku aktywności zawodowej. Z zadowoleniem przewodniczy porzuceniu naszych centrów miast i zniszczeniu naszych społeczności wiejskich.

Pan. Część siły Besheara wynika z dominacji republikanów w państwie. Ponieważ partia ma większość w parlamencie, gubernatorowi trudno jest mieć dużą władzę bez weta. Niemniej jednak p. Pozwoliło to Beshearowi skupić się na wykorzystaniu zasobów państwowych do naprawy infrastruktury i poprawy gospodarki.

W swoim głównym konkursie we wtorek, Mr. Beshear, który w dużej mierze milczał podczas bitwy o Republikanów, przeprowadził wyważoną cyfrową kampanię reklamową skupioną na rozszerzeniu praw wyborczych i swoim rekordzie wiodącej ekspansji gospodarczej w stanie.

„Jestem zaszczycony, że mogę być waszym kandydatem Demokratów na gubernatora Kentucky” – powiedział. Beshear Napisał na Twitterze Wtorkowa noc. „Razem będziemy nadal budować na postępie ostatnich 3 lat – nasza Rzeczpospolita nie będzie się poruszać w lewo ani w prawo, ale do przodu. Zróbmy to”.

A w swoim zwycięskim przemówieniu p. Beshear próbował nadać optymistyczny ton i powiedział, że republikańscy kandydaci stanowią dla niego wyraźny kontrast. „Próbują nas nastawić przeciwko sobie” – powiedział – „wyzywając każdego, kto się z nimi nie zgadza i krzycząc, a nawet mówiąc, że można nienawidzić bliźniego. Jesteśmy o wiele silniejsi niż to.

Pan. Chociaż Cameron została wybrana na prokuratora generalnego Kentucky w 2019 roku, wdarła się na scenę krajową przemówieniem podczas Narodowej Konwencji Republikanów w 2020 roku.

On natychmiast p. Stał się ulubieńcem Trumpa wspierał jego kampanię Prawie rok przed wyborami parlamentarnymi. W 2020 r. p. Wsparcie Trumpa Mr. Cameron skupił się.

Prokurator Generalny p. Kadencja Camerona obejmowała wiele konfliktów z rządem centralnym. Jego walki obejmują wymagania dotyczące szczepionek dla wykonawców federalnych i próby powstrzymania administracji Bidena przed zezwoleniem na wygaśnięcie tytułu 42, polityki imigracyjnej Covid-19 Trumpa, która wygasła w czwartek. W tym domagając się nowych ograniczeń dostępu do aborcji, Mr. Złożył sprawy przeciwko Besherowi.

Te batalie prawne stały się kamieniem węgielnym jego przemówienia.

„Kiedy gubernator Beshear zdecydował o zamknięciu kościołów, poszedłem do sądu federalnego, a dziewięć dni później kościoły zostały ponownie otwarte w Kentucky” – powiedział Mr. Cameron powiedział podczas przerwy w kampanii w Shepherdsville w zeszłym miesiącu, odnosząc się do wczesnych przepisów dotyczących pandemii.

Pan. Były doradca McConnella, Mr. Cameron, potężny przywódca mniejszości w Senacie i Mr. Oczekiwano, że wejdzie do nominacji ze względu na swoje powiązania z Trumpem. Ale wyścig zaostrzył się po tym, jak pani Kraft, która jest żoną potentata węglowego Joe Krafta, zaczęła wkładać w wyścig miliony własnych pieniędzy. Pan. Cameron nie ma środków, aby dotrzymać kroku.

Szorstki charakter prawyborów wzbudził obawy niektórych republikanów z Kentucky co do ich szans w wyborach powszechnych.

Przez prawie dwa miesiące pani Kraft była jedynym poważnym kandydatem, który miał reklamy jej lub jej sojuszników w telewizji. On i jego partnerzy razem wydali ponad 7 milionów dolarów na reklamę, w porównaniu do zaledwie 2,6 miliona dolarów na Mr. AdImpact, firma zajmująca się śledzeniem reklam, podała wydatki Camerona i jego zwolenników.

Jego kampania Mr. zaatakował Camerona (ta elektrownia węglowa znajdowała się w Wirginii Zachodniej) i zganił go za to, że nie walczył z dochodzeniem Departamentu Sprawiedliwości w Departamencie Policji w Louisville. W 2020 roku dokonano nalotu na jego rezydencję. on jest panem starał się przedstawiać Camerona jako „naśladowcę”. Rzadkie publiczne studium człowieka, który kierował polityką Kentucky przez prawie 40 lat.

Pan. Cameron otrzymał późne wsparcie od Bluegrass Freedom Action, koalicyjnej grupy działań politycznych, która otrzymała większość funduszy z funduszu Concord, założonego przez aktywistę Leonarda A. Część sieci wpływowych konserwatywnych grup zarządzanych przez Leo. Grupa wydała 2,1 miliona dolarów w ostatnich sześciu tygodniach prawyborów, Mr. Pomógł Cameronowi i zaatakował panią Croft.

Według The Associated Press specjalne wybory w jednym dystrykcie mogły oddać Izbę Stanową Republikanom.

Wiodący Demokraci prezydenta Bidena I Gubernator Josh Shapiro, wezwał wyborców do zgromadzenia się dla Heather Boyd, trójstronnej kandydatki partii. Postrzegają wybory jako kluczowe dla ochrony praw reprodukcyjnych w Pensylwanii, gdzie Republikanie będą próbowali wykorzystać swoją większość ustawodawczą do obejścia prawa weta gubernatora poprzez wprowadzenie zakazu aborcji na karcie do głosowania.

Była doradca legislacyjny i jednorazowa nauczycielka, p. Boyd pokonał Katie Ford, republikankę z doświadczeniem jako sanitariuszka rezerwy armii amerykańskiej i naukowiec.

Pan. Shapiro pochwalił decyzję Zarejestruj się na Twitterze. „Heather Boyd jest nauczycielką, mamą i urzędniczką publiczną – a teraz jest najnowszą przedstawicielką stanu hrabstwa Delaware” – napisała. „Będziemy razem pracować, aby załatwić sprawy dla mieszkańców Pensylwanii i chronić prawdziwą wolność. A Delco: dziękuję za pojawienie się w obronie naszych praw i demokratycznej większości.

Wybory specjalne w 163. dystrykcie zgromadzeń w południowo-wschodnim hrabstwie Delaware były spowodowane marcową rezygnacją demokraty Mike’a Zabela. Domniemane molestowanie.

W innych specjalnych wyborach do Izby Reprezentantów we wtorek Republikanie zachowali kontrolę nad 108. dystryktem zgromadzeń w północno-środkowej Pensylwanii, gdy republikański członek rady szkolnej i strażak Michael Stender wygrał wyścig trzech kandydatów.

Bezpieczne miejsce GOP otworzyło się w tym roku, kiedy długoletnia piastująca urząd Linda Schlegel Culver zrezygnowała po zdobyciu wolnego miejsca w Senacie stanowym.

Demokratka Donna Deegan kandyduje na burmistrza Jacksonville na Florydzie, przeciwko Mr. Pokonał republikanina Daniela Davisa przy wsparciu DeSantisa. Pan. Davisa Zgoda We wtorek wieczorny wyścig.

Pani Deegan jest pierwszą kobietą, która przewodzi swojemu miastu jako burmistrz. „Dziś stworzyliśmy historię” – powiedziała Mowa o zwycięstwie. „To zupełnie nowy dzień dla Jacksonville na Florydzie”.

Neila Victora Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *