Decyzja RBA, płace w Japonii, środki w Chinach

5 godzin temu

Akcje w Chinach i Hongkongu wzrosły o 2% wraz ze wzrostem spółek z branży opieki zdrowotnej i technologii

Wskaźniki referencyjne akcji Chin kontynentalnych i Hongkongu wzrosły we wtorek o 2%, na czele z odpowiednio akcjami spółek z sektora opieki zdrowotnej i spółek technologicznych.

Nastąpiło to po tym, jak chińskie organy regulacyjne podjęły kroki w celu uspokojenia niedawnej wyprzedaży na rynkach Raport krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Powiedział, że „poprowadzi to inwestorów instytucjonalnych do bardziej agresywnego wejścia na rynek”.

Największą zmianę na indeksie CSI 300 miała spółka Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise, która wzrosła o 10%, natomiast największy wzrost na indeksie Hang Seng odnotował technologiczny gigant Alibaba, którego akcje wzrosły o 5,9%.

7 godzin temu

Sprzedaż detaliczna w Australii w czwartym kwartale wzrosła

Kupujący i piesi mijają sklep Shiels w Rundle Mall w Adelajdzie w Australii, czwartek, 11 lutego 2021 r.

Jamesa Bucka | Bloomberga | Dobre zdjęcia

Według najnowszego raportu sprzedaż detaliczna w Australii wzrosła w grudniowym kwartale Dane rządowe.

Wolumen sprzedaży detalicznej w Australii wzrósł o 0,3% w czwartym kwartale 2023 r., w porównaniu ze wzrostem o 0,1% w poprzednim kwartale i powyżej wzrostu o 0,1% szacowanego w ankiecie Reuters.

„Wzrost grudniowych wolumenów sprzedaży detalicznej był wspierany niższym wzrostem cen towarów detalicznych. Konsumenci szczególnie korzystali z rabatów na ulubione artykuły, takie jak meble i sprzęt elektroniczny” – powiedział Ben Dorber, szef statystyki handlu detalicznego w Australijskim Biurze Statystycznym.

„Wyeliminowanie skutków silnej demografii i wzrostu cen wyraźnie pokazuje, jak konsumenci zareagowali na presję dotyczącą kosztów utrzymania. Sprzedaż na osobę spada w każdym kwartale od osiągnięcia szczytu w czerwcu 2022 r.” – dodał Dorber.

Inwestorzy czekają teraz na decyzję polityczną Następnego dnia Bank Rezerw Australii Oczekuje się, że bank centralny utrzyma tam stopy procentowe.

– Shreyashi Sanyal

6 godzin temu

CNBC Pro: „Ta akcja może się podwoić”: zarządzający funduszem ładuje akcje dwóch banków w obliczu zmienności

Według zarządzającego funduszem Cole’a Smeada, pomimo obaw o zmienność i duże straty u niektórych pożyczkodawców, w sektorze bankowym istnieją możliwości.

Podczas gdy indeks bankowości regionalnej KBW stracił w zeszłym tygodniu ponad 7%, zarządzający portfelem w Smead Capital stwierdził, że oba banki są optymistyczne.

Jedną z opcji Smeada był amerykański bank regionalny, a drugą dawny bank globalny o znaczeniu systemowym.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganeś Rao

9 godzin temu

Oczekuje się, że Bank Rezerw Australii utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie, co sprawia, że ​​gorsza zmiana jest mało prawdopodobna

Bank Rezerw Australii (RBA) w budynku Banku Centralnego w Sydney, Australia, 2 maja 2022 r.

Brandon Thorne | Bloomberga | Dobre zdjęcia

Bank Rezerw Australii ma opublikować swoje oświadczenie polityczne we wtorek pod koniec dwudniowego posiedzenia.

Analitycy oczekują, że RBA utrzyma oficjalną stopę procentową na poziomie 4,35%, co jest rozbieżne z oczekiwaniami.

Inflacja w czwartym kwartale 2023 r. była najniższa od dwóch lat i wyniosła 4,1%, nadal powyżej docelowego zakresu RBA na poziomie 2–3%, co stanowi wyzwanie dla jej utrzymania.

„Chociaż niekorzystny zwrot na tym posiedzeniu jest mało prawdopodobny, spodziewamy się, że zmiany tonu staną w obliczu dalszego oporu ze strony wyższych stóp procentowych, postępu w kierunku docelowej wartości CPI i potwierdzenia, że ​​stopy osiągnęły szczyt” – napisała Helen Qiao, ekonomistka ds. Chin i Azji w BofA Global Research. Referencje klienta.

S&P/ASX 200 kontynuował straty od poniedziałku, spadając o 0,9%, podczas gdy dolar australijski spadł o 0,06% w stosunku do dolara amerykańskiego.

– Shreyashi Sanyal

6 godzin temu

CNBC Pro: Wyjdź poza krótkoterminowe działania sztucznej inteligencji, mówi Goldman – wymieniając długoterminowych beneficjentów z branży technologicznej i nie tylko

Goldman stwierdził w styczniowym raporcie, że inwestorzy powinni skupić się na długoterminowych podmiotach wdrażających sztuczną inteligencję, ponieważ bliżsi są już dobrze znani, a ich wyniki już odzwierciedlają „konsensus”.

W koszyku długoterminowych beneficjentów AI znajduje się kilka nazwisk oraz informacja o tym, o ile ich podstawowe przychody mogą wzrosnąć dzięki sztucznej inteligencji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weissen Don

9 godzin temu

Wydatki gospodarstw domowych w Japonii spadły w grudniu bardziej niż oczekiwano, wraz ze spadkiem płac realnych

Wydatki gospodarstw domowych w Japonii spadły w grudniu bardziej niż oczekiwano, w porównaniu z szacunkami ekonomistów ankietowanych przez Reuters na poziomie 2,1%.

Spadek był mniejszy niż spadek o 2,9% odnotowany w listopadzie, kiedy średnie miesięczne wydatki na gospodarstwo domowe wyniosły 329 518 jenów (2217,11 dolarów).

Średni miesięczny dochód na gospodarstwo domowe wyniósł 1 099 805 jenów, co oznacza spadek o 4,4% w ujęciu nominalnym i 7,2% w ujęciu realnym w porównaniu z rokiem poprzednim.

Liczby mają wpływ na rozważania dotyczące polityki pieniężnej Banku Japonii, ponieważ BOJ oczekuje stałych podwyżek płac jako jednego z warunków wstępnych złagodzenia ultraluźnej polityki pieniężnej.

– Lim Hui Jee

12 godzin temu

Ceny ropy wzrosły po ataku USA na Bliskim Wschodzie

Ceny ropy naftowej wzrosły w poniedziałek po weekendowych atakach odwetowych USA na siły irańskie i sojuszniczych bojowników.

Kontrakt West Texas Intermediate na marcową dostawę wzrósł o 50 centów, czyli 0,69%, do 72,78 dolarów za baryłkę. Kontrakt na ropę Brent z dostawą w kwietniu wzrósł o 66 centów, czyli o 0,85%, do 77,99 dolarów za baryłkę.

Pod koniec piątku Stany Zjednoczone przeprowadziły ataki powietrzne na irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej i sojuszniczych bojowników w Iraku i Syrii. Atakowane naloty Ponad 85 miejsc docelowychOdpowiedź nadeszła po tym, jak trzech żołnierzy amerykańskich zginęło w ataku dronów przeprowadzonym przez sprzymierzone z Iranem bojówki.

– Spencera Kimballa

16 godzin temu

Rynek łagodzi oczekiwania na obniżki stóp procentowych przez Fed

Traderzy nieco złagodzili swoje oczekiwania na obniżki stóp procentowych po ostrzegawczych oświadczeniach urzędników Rezerwy Federalnej.

Według CME Group prawdopodobieństwo wcześniej długo oczekiwanej marcowej obniżki spadło w poniedziałek rano do zaledwie 14,5%. FedWatch Jeszcze dwa tygodnie temu wolumen przekroczył 80% oczekiwań.

W skali całego roku rynek przeszedł od oczekiwań sześciu obniżek do pięciu, a nawet przypisał prawdopodobieństwo 44,6% w sumie czterech obniżek.

Posunięcia te nastąpiły po wywiadzie prezesa Fed Jerome’a Powella dla „60 Minutes”, wyemitowanego w niedzielę wywiadu, w którym Powell nie tylko podał w wątpliwość marcową obniżkę, ale także potwierdził pogląd wyrażony w grudniowym „dot plot” Fed dotyczący trzech cięcia w tym roku.

– Jeffa Coxa

14 godzin temu

Akcje Boeinga również spadły po nieszczęściach 737 Max 9

Akcje Boeinga spadły w poniedziałek o 1,7% po tym, jak firma poinformowała, że ​​przerabia 50 niedostarczonych samolotów 737 MAX po odkryciu nieprawidłowo wywierconych otworów w niektórych kadłubach. Przeróbki mogą skutkować opóźnieniami w bezpośrednich dostawach.

Wiadomość ta pojawiła się po intensywnej analizie firmy po tym, jak Boeing 737 Max 9 rozbił się w trakcie lotu liniami Alaska Airlines.

W 2024 roku akcje spółki spadły o 21%.

-Hakyung Kim

14 godzin temu

Trzymaj się wysokiej jakości akcji, zwłaszcza amerykańskich spółek technologicznych, radzi UBS

UBS stwierdził, że inwestorzy powinni trzymać się akcji wysokiej jakości, szczególnie amerykańskich spółek technologicznych. Firma z Wall Street w swoich podstawach spodziewa się scenariusza miękkiego lądowania, twierdząc, że spółki te mogą przetrwać spowolnienie wzrostu gospodarczego.

„Wśród akcji nadal postrzegamy akcje wysokiej jakości jako kluczową pozycję dla inwestorów. Historia pokazuje, że dobrze sobie radzą w okresach spowolnienia gospodarczego, zgodnie z naszymi oczekiwaniami na podstawie naszych analiz podstawowych” – czytamy w poniedziałkowej nocie głównego biura inwestycyjnego firmy. Globalne zarządzanie majątkiem.

„Zajmujemy wysoce preferowaną pozycję w amerykańskim sektorze IT, w którym znajduje się wiele wysokiej jakości akcji. A uzupełniając kluczowe udziały w akcjach wysokiej jakości taktyczną ekspozycją na spółki o małej kapitalizacji, inwestorzy powinni być dobrze przygotowani na dalsze wzrosty, jeśli rynki będą nadal rosnąć.” notatka była kontynuowana.

– Sara Min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *