Trybunał uznał, że Trump nie jest odporny na procesy sądowe dotyczące fałszowania wyborów w 2020 r

10:46 ET, 6 lutego 2024 r

Jakieś informacje na temat zarzutów o fałszowanie wyborów, jakie stoją przed Trumpem

Od Devana Cole’a, Hannah Rabinowitz i Caitlin Bolandz z CNN

Donald Trump nie jest odporny Federalny sąd apelacyjny stwierdził we wtorek, że nie może go ścigać za przestępstwa, które rzekomo popełnił, gdy był prezydentem, w celu zmiany wyników wyborów w 2020 roku.

Trumpowi grożą cztery zarzuty wynikające z zarzutów specjalnego prokuratora Jacka Smitha o fałszowanie wyborów, w tym o spisek mający na celu oszukanie Stanów Zjednoczonych i utrudnianie oficjalnego postępowania. Były prezydent jest niewinny.

Trump argumentował, że częścią jego oficjalnych obowiązków jako prezydenta jest praca na rzecz „zapewnienia integralności wyborów”, dzięki czemu nie podlega on postępowaniu karnemu za próbę zmiany wyników wyborów. Prawnicy Trumpa argumentują, że skoro został uniewinniony przez Senat w trakcie postępowania w sprawie impeachmentu, chroni go podwójne zagrożenie i nie może być oskarżony przez Departament Sprawiedliwości o to samo zachowanie.

Więc co się teraz dzieje? Oczekuje się, że kwestia immunitetu zakończy się przed Sądem Najwyższym i będzie to jedna z kilku toczących się spraw, które Sąd Najwyższy rozpatrzy przeciwko Trumpowi w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *