Dlaczego Elon Musk nie może wycofać się z zakupu Twittera, według Twittera

A 62-stronicowy przypadek We wtorek Twitter oskarżył Elona Muska o złamanie umowy kupna firmy zajmującej się mediami społecznościowymi 44 miliardy dolarów. Pan Musk, najbogatszy człowiek na świecie, próbował Zwrot z zakupuPowołując się na liczbę fałszywych kont Twittera, oskarżył firmę o niedostarczanie mu wystarczających informacji i fałszywe przedstawianie go.

W jej przypadku Twitter starał się udowodnić, że ma prawo pozwać go do rozwiązania umowy i pana. Zamiast tego, panie Musk powiedział, że firma. Twitter nazwał jego strategię ucieczki „modelem hipokryzji” i „modelem złej wiary”. Swoje twierdzenie poparł kilkoma tweetami miliardera.

Oto kluczowe punkty, które Musk próbował pokazać, że Twitter nie naruszył umowy.

Pan. Wbrew twierdzeniom Muska, w pozwie firma stwierdziła, że ​​dostarczyła mu dane. Pan. Kiedy Musk poprosił o informacje, firma spełniła niektóre z jego próśbJak przekazanie czegoś, co nazywa się wężem strażackimLub ogromny strumień tweetów.

Ale nawet jeśli tak, to Twitter w jego przypadku, panie. Prośby Muska o informacje stopniowo stawały się irracjonalne.

„Od samego początku prośby pozwanych o informacje miały na celu uniemożliwienie zawarcia transakcji” – czytamy w pozwie. „Coraz bardziej dziwaczne żądania Muska odzwierciedlają nie autentyczną analizę procesów Twittera, ale raczej kampanię opartą na procesie sądowym, która ma na celu stworzenie rejestru braku współpracy ze strony Twittera”.

Pan. Musk argumentował w publicznych ujawnieniach Twittera, że ​​5 procent jego użytkowników to boty, co zgodnie z warunkami umowy wywołałoby „istotny niekorzystny efekt”. Twitter z panem Kontrakt Muska wymaga, aby jego ujawnienia regulacyjne były dokładne od stycznia.

Jednak Twitter zauważył, że jego dokumenty regulacyjne ostrzegają, że liczby są szacunkami. (Prezes Twittera, Barak Aggarwal, opisując, w jaki sposób firma wykrywa i zwalcza boty spamujące.) Twitter, Mr. Musk wymienił obecność botów jako jeden z powodów, dla których chciał kupić Twittera. spowodował „istotny niekorzystny wpływ”, ponieważ ujawnienia regulacyjne wprowadzały w błąd, szacując, że około 5 procent jego użytkowników to boty. Twitter

Kolejny powód, dla którego pan – powiedział Piżmo. Między innymi Pan Musk powiedział, że Twitter spowolnił zatrudnianie i nie przeszkadzał mu Przed niedawnym zwolnieniem dwóch dyrektorówPowiedział, że to naruszyło warunki umowy.

Ale powolność Twittera w zatrudnianiu w jego przypadku, panie. Jest to zgodne z tym, co Musk powiedział firmie, której chciał. Jego decyzją o zwolnieniu dwóch dyrektorów był pan. Firma dodała, że ​​powiadomiła prawników Muska i że adwokaci „nie zgłaszali zastrzeżeń”. Pan. W pozwie nie podano, kiedy adwokaci Muska zostali powiadomieni o tych wynikach.

Zgodnie z warunkami umowy, pan. Musk musi dołożyć „rozsądnych najlepszych starań”.

Ale Twitter w jego przypadku, panie Wygląda na to, że Musk zrezygnował z wysiłków zmierzających do zakończenia finansowania dłużnego i powiedział, że złamał kontrakt. Ponadto kierownictwo Twittera, w tym dyrektor finansowy Twittera Ned Segal, Mr. Firma poinformowała, że ​​Musk zniknął, kiedy przyszedł porozmawiać o statystykach kont spamowych, które, jak powiedział, obawiał się.

Zgodnie z pozwem, pan. Pojawiło się piżmo. 23 czerwca pan „Poprosił Swanna o wycofanie się z działań kontraktowych, ponieważ nie nadajemy na tych samych falach”, powiedział Musk na Twitterze, zgodnie z pozwem.

Umowa mówi również, że Musk nie może dyskredytować Twittera ani jego pracowników w tweetach. Zrobił to jednak kilka razy, co zdaniem Twittera było naruszeniem umowy.

W tym przypadku pan Zawierał zrzuty ekranu kilku tweetów Muska, w których prawnik z Twittera rzekomo poinformował go, że naruszył umowę o zachowaniu poufności. W innym Pan W odpowiedzi na tweeta Agarwala pan Musk użył emoji kupy. Dodatkowo na Twitterze i na konferencjach Pan Twitter wskazał na komentarze Muska, który publicznie wątpił w prawdziwość ujawnienia przez Twitter kont spamowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *