Twitter pozywa Muska, aby zmusił go do zakończenia przejęcia za 44 miliardy dolarów

Pan. Jeśli Musk zdoła uwolnić się od Twittera, może… Katastrofa dla firmy. Jego akcje spadły o ponad 35 procent w porównaniu z jego ofertą 54,20 USD za akcję. Działalność Twittera również odnotowała spadek w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W maju, Barak AggarwalDyrektor naczelny Twittera powiedział w notatce dla pracowników, że firma nie spełnia swoich celów biznesowych i finansowych.

Teraz, gdy Twitter pozywa, panie Oczekuje się, że Musk i jego prawnicy odpowiedzą. Chociaż ramy czasowe poza tym zależą od wielu czynników, firma i pan Musk będzie również często pozywany na proces w Delaware i przechodzi przez proces odkrywania, wykopując fakty, które obie strony uważają za istotne dla sprawy.

Sprawa może zostać przekazana na rozprawę, chociaż sędzia przydzielony do sprawy, pan. Musk prawdopodobnie odrzuci próby odejścia. Jeśli sprawa trafi na rozprawę, sędzia zadecyduje, czy ujawnienia Twittera były niewystarczające i spowodowały znaczną szkodę w umowie.

W przeszłości Sąd Chancery w Delaware uniemożliwiał firmom wychodzenie z kontraktów. Na przykład w 2001 roku, kiedy Tyson Foods próbował wycofać się z przejęcia firmy zajmującej się pakowaniem mięsa IPP, sąd orzekł, że Tyson musi postępować zgodnie z transakcją. W sytuacjach, gdy sąd zezwala kupującym na odejście, muszą zapłacić odszkodowanie. Pan. Według większości odczytów umowy Twittera z Muskiem szkody wyniosłyby miliard dolarów.

Twitter i pan Musk zebrał zespoły prawne, aby się tym zająć. Na czele działań Twittera w Delaware stoi William Savitt, prawnik w Wachtel, Lipton, Rosen & Katz. Watchtel Lipton słynie między innymi z opracowywania taktyk prawnych mających na celu ochronę firm przed wrogimi nabywcami. Nazywa się trucizną pigułką Pan. Twitter został pierwotnie założony, aby bronić się przed Muskiem.

Przed Sądem Kancelarii w Delaware, panie Sawit jest doświadczony. Ale pan Piżmo W przeciwieństwie do innych korporacyjnych najeźdźców przed nimczyniąc go skomplikowanym przeciwnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *