Do śmierci Emmetta: Wielkie Jury odmawia oskarżenia Carolyn Bryant Donham

W zeszłym tygodniu wielka ława przysięgłych hrabstwa LeFlore wysłuchała siedmiu godzin zeznań śledczych i świadków, ale stwierdziła, że ​​nie ma wystarczających dowodów, aby oskarżyć Carolyn Bryant Donham o zarzuty porwania i zabójstwa, jak wynika z oświadczenia prokuratora okręgowego Dewayne Richardsona.

Według raportu Perariwalan zbadał zeznania świadków szczegółowo opisujące śledztwo w sprawie od 2004 roku do dnia dzisiejszego i rozważył oba zarzuty.

„Po wysłuchaniu każdego aspektu śledztwa i zebranych dowodów dotyczących powiązań Donhama, wielka ława przysięgłych zwróciła„ brak rachunku ”w obu przypadkach porwania i morderstwa” – czytamy w oświadczeniu. „Zabicie Emmetta Tilla pozostaje niezapomnianą tragedią w tym kraju, a myśli i modlitwy tego narodu nadal są z rodziną Emmetta Tilla”.

Członkowie rodziny Emmetta, który zginął na południu ery Jim Crow i zapoczątkował ruch na rzecz praw obywatelskich w Ameryce, powiedzieli wcześniej tego lata, że ​​się o tym dowiedzieli. Niewydany nakaz aresztowaniaBryant Donham, jej zmarły mąż i jej brat.

Nakaz jest datowany 29 sierpnia 1955 i podpisany przez urzędnika hrabstwa LeFlore. Zdjęcie nakazu pokazuje, że obecny urzędnik poświadczył dokument jako autentyczny w dniu 21 czerwca.

Notatka na odwrocie nakazu stwierdza, że ​​Bryant Donham nie został aresztowany, ponieważ nie można go było wtedy zlokalizować. New York Times, w tym filmowiec Keith A., który był w zespole, który wymyślił nakaz. Cytowany przez Beauchamp. CNN skontaktowało się wówczas z Bryantem Donhamem, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Krewny, który był świadkiem porwania Emmetta, ks. Urzędnicy państwowi przysięgli, że we wtorek nie pozostawią kamienia na kamieniu dla rodziny Wheelera Parkera Jr. w ich walce o sprawiedliwość.

„Dotrzymali obietnicy, przedstawiając najnowsze dowody przed wielką ławą przysięgłych. Ta decyzja jest niefortunną, ale przewidywalną wiadomością” – powiedział w oświadczeniu. „Prawnik zrobił co w jego mocy i doceniamy jego wysiłki, ale on sam nie może cofnąć setek lat anty-czarnej organizacji, która zapewniła, że ​​zabójcy Emmetta Tilla do dziś pozostaną bezkarni”.

Inna krewna, Deborah Watts, powiedziała, że ​​decyzja o nieoskarżeniu Bryanta Dunhama jest głęboko rozczarowująca, ale rodzina nie chce się poddać.

„Jesteśmy zaangażowani w dalsze dążenie do odpowiedzialności i sprawiedliwości dla Emmetta” – powiedział. „Śmierć Emmetta Tilla nie pójdzie na marne.”

Chociaż morderstwo Emmetta było momentem przełomowym w długiej walce Ameryki z niesprawiedliwością rasową i nierównością, do tej pory nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Emmett, który mieszkał w Chicago, odwiedzał krewnych w Mississippi latem 1955 roku, kiedy poznał wówczas 20-letnią Carolyn Bryant. Relacje z tego dnia są różne, ale świadkowie mówią, że Emmett gwizdał na kobietę. Targ, który posiadała wraz z mężem w Mani Nagar.

Rodzina Emmetta Dilla domaga się sprawiedliwości po odkryciu zaległego nakazu aresztowania w jego sprawie
Cztery dni później Roy Bryant i JW Milam następnie zabrali Emmetta z łóżka w środku nocyWsadzili go na tył furgonetki, pobili i strzelili w głowę, a jego ciało wrzucili do rzeki Tallahatchie.

Ale po procesie, w którym Carolyn Bryant zeznała, że ​​Emmett złapał ją i groził jej słownie, oboje zostali uniewinnieni z morderstwa. Jury obradowało tylko godzinę.

W wywiadzie udzielonym Łukaszowi w 1956 roku przyznali się do morderstwa czasopismo.

Śmierć Emmetta zwróciła uwagę poza Missisipi po tym, jak zdjęcie jego okaleczonego ciała zostało opublikowane w magazynie Jet i krążyło po całym świecie. Jego matka, Mamie Till-Mobley, zażądała, aby jej syn został poddany kremacji w otwartej trumnie, gdzie świat mógł zobaczyć skutki jego obrażeń i terroru rasowego – posunięcie to pomogło napędzać ruch praw obywatelskich.

Oś czasu zmieniających się historii oskarżonych w Emmett Till

Milam zmarł w 1980 roku, a Bryant w 1994 roku. Bryant Donham jest pod koniec lat 80.

W 2007, Wielka ława przysięgłych w Missisipi odmówiła oskarżenia Bryanta Donhama. Według zarchiwizowanych dokumentów FBI, Milam i Roy Bryant zostali aresztowani pod zarzutem porwania w 1955 roku, ale wielka ława przysięgłych nie postawiła im aktu oskarżenia. „Pierwotne zapisy sądu, prokuratora okręgowego i śledztwa związane ze śledztwem z 1955 roku najwyraźniej zaginęły” – podało FBI w raporcie z 2006 roku.

Bryant Donham zeznał w 1955 roku, że Emmett zaproponował ją, chwytając ją za ramię i talię, mówiąc, że wcześniej był z „białymi dziewczynami”. Ale lata później, kiedy profesor Timothy Tyson poruszył to zeznanie procesowe w wywiadzie z Bryantem Donhamem w 2008 roku, powiedział, że powiedział mu, że „ta część nie była prawdziwa”.

Możliwość, że kobieta w centrum sprawy Emmetta odwołała swoje zeznania… Departament Sprawiedliwości USA stwierdził w notatce, że jest to sprzeczne z raportami Zrobił to podczas śledztwa państwowego w 1955 roku, a później do FBI, co skłoniło urzędników do ponownego zbadania sprawy.
Biden podpisuje ustawę wprowadzającą federalne prawo dotyczące przestępstw z nienawiści
Departament Sprawiedliwości już zamknął przegląd sprawy w 2007 roku. W 2018 roku wznowił śledztwo w sprawie morderstwa Emmetta. Ale Sprawa zamknięta Potem w grudniu Wydział Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości doszedł do wniosku, że nie można udowodnić, że Bryant Dunham kłamał. Zapytany bezpośrednio, Bryant Donham stanowczo zaprzeczył śledczym, że wycofał swoje zeznania.
Jednak spuścizna Emmetta żyje dalej: W marcu Prezydent Joe Biden podpisał ustawę Przełomowa ustawa Emmett Till Antilynching Act, która uczyniła z niej federalną zbrodnię nienawiści.

Amy Simonson z CNN, Jamiel Lynch, Sara Sidner, Tina Burnside, Dakin Andone, Devon Sayers, Elizabeth Joseph i Eliott C. McLaughlin przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *