Donald Trump poparł Dave'a McCormicka w wyborach do Senatu w Pensylwanii

Joe Lamberti/AP

Były prezydent Donald Trump wita zwolenników na wiecu wyborczym w Schnecksville w Pensylwanii, 13 kwietnia 2024 r.CNN

Były Prezydent Donald Trump W sobotę poparł kampanię senatorską republikanina Dave'a McCormicka w Pensylwanii Początkowo niechęć do wyrażenia zgody Były dyrektor funduszu hedgingowego rzuca wyzwanie Demokracie Bobowi Caseyowi Kluczowe pole bitwy Senatu.

„Dziś wieczorem oficjalnie udzielam poparcia Davidowi McCormickowi. To dobry człowiek. Chce kierować dobrym statkiem. To mądry facet, odniósł wielkie sukcesy. Poświęcił wiele, aby to zrobić” – powiedział Trump w jego ostatnie oficjalne przemówienie w kampanii przed wyborem ławy przysięgłych w sprawach karnych. O wydarzeniu poinformowali kibice na wiecu w Schnecksville w Pensylwanii. Ciche zapytanie o pieniądze Start w poniedziałek w Nowym Jorku.

McCormicka, który ogłosił swoją kampanię Do Senatu we wrześniu, startujący bez sprzeciwu w prawyborach Republikanów 23 kwietnia.

„Powiem wam co: to kandydat Republikanów, David McCormick. Idźcie i głosujcie na niego, bo Casey nic nie zrobił” – powiedział Trump.

Jak wcześniej informowało CNN, osoby bliskie byłemu prezydentowi nie są całkowicie zaskoczone sprzeciwem Trumpa na początku wyścigu do Senatu w Pensylwanii: Trump i McCormick mają wspólną historię z McCormickiem. Niepowodzenie w ofercie podstawowej w 2022 r o kolejny mandat w Senacie stanowym przeciwko znanemu kardiochirurgowi Mehmetowi Ozowi.

McCormicka nie było na sobotnim wiecu. Jego kampania powiedziała CNN, że odbyło się wcześniej zaplanowane wydarzenie rodzinne, które Trump złożył na długo przed ogłoszeniem planowanego wiecu.

McCormick podziękował Trumpowi za poparcie W poście w mediach społecznościowych Po wiecu powiedział: „W listopadzie zapewnimy Pensylwanii i Ameryce wielkie zwycięstwo”.

Były prezydent poparł obecnie wszystkich kandydatów wspieranych przez Narodowy Klub Senatorski Partii Republikańskiej w kluczowych stanach wahadłowych z wyjątkiem Nevady. (Nie poparł jeszcze formalnie żadnego kandydata W wyścigu do Senatu w NevadzieOn Opublikowano w piątek w mediach społecznościowych Potencjalny republikanin Sam Brown i sam były prezydent to „jasne wybory republikańskich wyborców i darczyńców Nevady”).

Jego zespół oczekuje, że sobotnia wizyta Trumpa w Pensylwanii będzie odbiciem jego oszałamiającego zwycięstwa w kluczowym stanie w 2016 r. na drodze do zdobycia Białego Domu. Wynik, w połączeniu ze zwycięstwami w Michigan i Wisconsin, spowodował pęknięcie sejsmiczne Nazywana Błękitną Ścianą Państw Demokraci polegali na każdych wyborach aż do 1992 roku.

Joe Biden przewrócił wszystkie trzy stany w 2020 roku. Trumpa i Bidena Zacięty wyścig jest zamknięty Jeśli chodzi o urząd prezydenta, liczba zarejestrowanych wyborców w całym kraju wynosi 46% dla Trumpa i 45% dla Bidena. Nowa ankieta przeprowadzona przez New York Times i Siena College.

Na początku sobotniego wiecu Trump potwierdził otwarcie Iranu Fala ataków na Izrael W odpowiedzi na brutalny atak Izraela na ambasadę Iranu w Syrii w zeszłym tygodniu.

„Niech Bóg błogosławi lud Izraela. Teraz są atakowani.[…]Dzieje się tak dlatego, że okazujemy wielką słabość” – powiedział Trump. „To niewiarygodne, gdybyśmy sprawowali urząd, do tego by nie doszło”.

Chwilę później wśród niektórych uczestników wiecu stojących za Trumpem rozległy się skandowania „Genocide Joe”.

„Nie mylą się. Nie mylą się. Wszystko zrobił źle. ”

Używany jest slogan „Genocide Joe”. W ostatnich miesiącach przez niektórych krytyków Bidena Potępiać jego postępowanie Wojna Izrael-Hamas. W sobotę nie było jasne, czy uczestnicy wiecu Trumpa używali tego hasła, aby przekazać to samo przesłanie.

Biden spotkał się z ostrą krytyką i potępieniem ze strony aktywistów propalestyńskich, w tym Sprzeciwy i przerwy W ciągu ostatnich kilku miesięcy występował publicznie – w odpowiedzi na konflikt w Gazie.

W sobotę wiec Trumpa Ostatnie zaplanowane wydarzenie kampanii Zanim w poniedziałek rozpocznie się wybór ławy przysięgłych w jego nowojorskim procesie o ciche pieniądze. Oczekuje się, że po wiecu Trump poleci bezpośrednio do Nowego Jorku, gdzie w niedzielę członkowie jego zespołu prawnego zapoznają go z etykietą sądową i reportażami – poinformowało CNN źródło zaznajomione z jego planami.

W sobotę Trump obszernie wypowiadał się na temat pozwu, ale powiedział zwolennikom, że jest „dumny, że może to dla was zrobić”. Po raz kolejny stwierdził, że sprawa stanowi ingerencję w wybory i nie ma podstaw.

„Na całym świecie to żart, ale kiedy wchodzę na salę sądową, wiem, że będę miał za sobą miłość 200 milionów Amerykanów” – powiedział Trump. „Będę walczył o wolność 325 milionów Amerykanów”.

Rozpoczyna się proces byłego prezydenta Aby oszukać swój czas Między salą sądową a szlakiem kampanii w kluczowym okresie dla jego kampanii wyborczej. Musi stawić się w sądzie w pełnym wymiarze godzin – co tydzień z wyjątkiem środy – według harmonogramu ustalonego przez sąd. Zespół Trumpa pracuje nad obejściem ograniczeń w komunikacji z wyborcami i darczyńcami.

Jego następne wystąpienie w kampanii, po wyborze jury, zaplanowano na 20 kwietnia, kiedy ma udać się do Karoliny Północnej na wydarzenie związane z kampanią i zbiórkę pieniędzy.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Kristen Holmes i Shania Shelton z CNN przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *