Dow przekracza 100 punktów, gdy Wall Street chce przełamać 3-tygodniowe załamanie

Akcje w USA wzrosły po aktywnej sesji giełdowej w piątek, ponieważ inwestorzy rozważyli ostatnie komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella na temat inflacji.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 230 punktów, czyli 0,72%. Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite wzrosły odpowiednio o 0,84% i 1,15%.

Akcje Identyfikacja dokumentu Kontrakty elektroniczne wzrosły o ponad 17% w handlu przedłużonym po tym, jak firma odnotowała spadek zysków. Spółka opublikowała prognozę wyników za trzeci kwartał, która przekroczyła oczekiwania.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 193 punkty, czyli 0,61%, podczas czwartkowej sesji zwykłej, kończąc na wyższym poziomie po naprzemiennych zyskach i stratach w ciągu dnia. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,66%, a Nasdaq Composite o 0,60%.

Te zyski przyspieszają wszystkie trzy główne średnie, aby złamać trzy tygodnie z rzędu strat. Do czwartku Dow wzrósł o 1,45%. Tymczasem S&P 500 wzrósł o 2,09%, a kompozyt Nasdaq o 1,99%.

Akcje były ostatnio niestabilne po tym, jak szef Fed powtórzył, że jest „zaciekle zaangażowany” w obniżanie inflacji, ponieważ oczekiwania na podwyżkę o 0,75 punktu procentowego w tym miesiącu wzrosły na Wall Street.

„Myślę, że ludzie bardzo nie doceniają tego, co Fed zamierza zrobić, aby walczyć z inflacją”, powiedział w czwartek w programie CNBC „Closing Bell: Overtime” Richard Bernstein, dyrektor generalny Richard Bernstein Advisors.

„To niewiarygodnie ironiczne, że inwestorzy rozważają skupienie się banku centralnego, gdy rzeczywista stopa funduszy Fed jest tak ujemna, jak była w historii. Więc Fed nadal nie walczy z inflacją całym sercem. Nie mamy pozytywnej rzeczywistości. Stopa funduszy Fed .Trudno twierdzić, że w najbliższym czasie powinniśmy być masowo uparty.” – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *