Hang Seng z Hongkongu wzrósł o 2%, podnosząc rynki azjatyckie po komentarzach inflacyjnych Powella

HSBC twierdzi, że najnowsze odczyty inflacji w Chinach pozwalają LBCh na utrzymanie akomodacyjnej polityki pieniężnej

Najnowsze dane dotyczące inflacji w Chinach dają Ludowemu Bankowi Chin miejsce na utrzymanie obecnego kursu monetarnego, podał HSBC w nocie.

„Umiarkowanie presji cenowej daje LBCh miejsce na pozostanie” – powiedziała Erin Chin, główny ekonomista Chin.

Xin dodał, że bank centralny będzie dalej ułatwiał korzystanie z narzędzi strukturalnych, takich jak „dodatkowe alokacje rekredytacji, aby skoncentrować się na obszarach, takich jak produkcja i zielone inwestycje”.

– Jihye Lee

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w Chinach wzrósł w sierpniu o 2,5%, brakujące szacunki

Indeks cen konsumpcyjnych w Chinach jest wysoko Sierpień był 2,5% rok do roku, niższy niż 2,7% odnotowany w lipcu, jak wynika z danych Urzędu Statystyk Narodowych, a sondaż Reutera nie zawierał 2,8%.

Ceny producentów wzrosły o 2,3% za miesiąc, wolniej niż wzrost o 4,2% w lipcu i chybiając do szacunków 3,1%.

Oświadczenie Nomury na początku tego tygodnia mówi: 12% całkowitego PKB Chin zostało dotknięte ograniczeniami Covid wagowo – w zeszłym tygodniu było to 5,3%.

Jihye Lee

Dla japońskiego jena najgorsze jeszcze się nie skończyło, mówi analityk

Deprecjacja japońskiego jena jest jednym z „najtrudniejszych” i „łatwych” ruchów, ponieważ „opiera się na prawdziwych podstawach” – powiedział CNBC Jesper Koll, dyrektor Monex Group, dodając, że w nadchodzących miesiącach może dalej spadać.

To najbardziej „podręcznikowa akcja walutowa”, jaką widziałem od 30 lat, powiedział.

Koll wskazał na różnicę stóp procentowych między USA a Japonią jako jedną z „potężnych sił” poruszających jena, dodając, że szansa na podniesienie stóp procentowych przez Bank Japonii jest „bliska zeru”.

Przeczytaj całą historię tutaj.

-Charmine Jacob

CNBC Pro: Uran jest teraz „rozdarty”. Oto dwa ETF-y do zagrania

Jeden z kluczowych obszarów rynku surowcowego – uran – był w ostatnim miesiącu jasnym punktem, wyprzedzając cały sektor energetyczny.

Obie ETF-y zebrały się w ostatnich tygodniach, gdy Zachód walczy o zmniejszenie swojej zależności od rosyjskiej energii.

Subskrybenci Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

Bilibili spadła o 16% na otwarciu po odnotowaniu straty w drugim kwartale

Notowane na giełdzie w Hongkongu akcje chińskiej firmy wideo i gier Bilibili Spadł o ponad 16% na otwarciu w nocy po zgłoszeniu utraty zysków za drugi kwartał.

Firma odnotowała stratę netto w wysokości ponad 300 milionów dolarów Prawie dwukrotność straty odnotowanej w tym samym okresie rok temu.

Brian Kang, wiceprezes ds. Internetu i mediów w Chinach w Citi Research, był optymistą, mówiąc, że obawy regulacyjne w branży gier w tym kraju ustępują.

Wskazując na wznowienie przez rząd licencji na gry, Kang powiedział: „Chociaż ich liczba jest niższa niż oczekiwano, pokazuje to, że środowisko się poprawia”, powiedział w rozmowie z CNBC „Squawk Box Asia”, dodając, że „najgorsze już za nami”.

– Jihye Lee

CNBC Pro: Citi zmodernizował obecnie osiem chińskich akcji

„Ożywienie gospodarcze w Chinach wydaje się być wolniejsze niż oczekiwania rynkowe”, powiedzieli analitycy Citi Equity w raporcie z 2 września.

Obniżyli ocenę 12 chińskich akcji, ale osiem zostało zmodernizowanych. Tutaj są trzy stawki Kupuj ze zaktualizowanej listy chińskich akcji notowanych w Hongkongu i na kontynencie.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

Evelyn Cheng

Kontrakty terminowe na akcje w USA niewiele się zmieniły

Kontrakty terminowe na akcje w USA otworzyły się nieznacznie po niestabilnej sesji w głównych średnich, ponieważ Wall Street ważył tempo przyszłych podwyżek stóp procentowych.

Średnie kontrakty terminowe na kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 23 punkty, czyli o 0,07%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,08% i 0,13%.

– Sarah Min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *