Dow spada o 300 punktów, gdy FedEx ostrzega traderów, Wall Street zmierza do dużych tygodniowych strat

Akcje spadły w piątek, gdy Wall Street zmierzała do tygodnia dużych strat, a inwestorzy wchłonęli ponure zyski FedExu, ostrzegając przed globalną gospodarką.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 335 punktów, czyli o 1,1%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1,2% i 1,4%.

Akcje FedEx spadły o 24% po gigantze żeglugowym Wycofał swoje całoroczne wytyczne Powiedział też, że wdroży środki cięcia kosztów, aby zwalczyć miękkie globalne wolumeny eksportu, gdy światowa gospodarka „znacznie się pogorszyła”.

Akcje transportowe są ogólnie postrzegane jako wiodący wskaźnik ekonomiczny, więc zapowiedź FedEx może przyczynić się do szerszego piątkowego spadku.

„To jest w dużej mierze perednica, z pewnością tradycyjnie”, powiedział Robert Teeter z Silvercrest Asset Management w programie CNBC „Global Exchange”. „[But] Myślę, że jedną z rzeczy, które widzieliśmy w tej pandemicznej i postpandemicznej gospodarce, jest to, że różne sektory mają różne cykle”.

„Nie ma wątpliwości, że wiadomość nie jest pozytywna iz pewnością chodzi o znaczenie przyszłych marż, które naszym zdaniem jest firmą opartą na wynikach firmy” – dodał Dieter.

Trzy główne średnie były na dobrej drodze, aby odnotować czwartą stratę w tygodniu na pięć, ponieważ powrót wyglądał jak odbicie na rynku niedźwiedzia. Dow Jones Industrial Average stracił w tym tygodniu 4,9%, podczas gdy indeks S&P 500 stracił 5,3%. Nasdaq Composite spadł o 6,1%, osiągając najgorszą tygodniową stratę od czerwca.

Duże straty we wtorek nastąpiły po zaskakująco ciepłym odczycie w sierpniowym raporcie indeksu cen towarów i usług konsumenckich, przy czym Dow stracił 1200 punktów w najgorszym spadku od dwóch lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *