Dow spada o ponad 500 punktów, Nasdaq spada o 3%, gdy Apple spada

Akcje spadły w czwartek, wymazując zyski z poprzedniej sesji, ponieważ spadek akcji Apple ważył główne średnie.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 603 punkty, czyli 2,03%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 2,59% i 3,29%.

Akcje Apple spadły o ponad 4% po Bank of America Obniżono wartość akcji technologicznej z kupna do neutralneji obniżył cenę docelową dla producenta iPhone’a, powołując się na słaby popyt konsumentów.

„Kiedy osiągniesz ten poziom koncentracji, będziesz miał więcej zmiennych indeksów”, powiedział Robert Cantwell, menedżer portfela w Upholdings. „Apple chce, abyś myślał, że jest to problem makro, a nie problem cyklu produktu. Ale w rzeczywistości mają teraz do czynienia z obydwoma”.

Lepszy niż oczekiwano raport o zasiłkach dla bezrobotnych nie pomógł nastrojom, opierając się na przekonaniu, że Rezerwa Federalna będzie kontynuować agresywne podwyżki stóp w celu walki z inflacją, co zaszkodzi rynkowi pracy.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych powróciła do handlu na poziomie około 3,79%. Dzień wcześniej na krótko odnotował 4%, największy jednodniowy spadek od 2020 roku.

Bank podał, że ruchy nastąpiły po szerszym zwyżce cen akcji w środę Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​kupi obligacje, aby pomóc ustabilizować swoje rynki finansowe i słabnący funt brytyjski. Sterling skłonił się Rekordowo niski w stosunku do dolara amerykańskiego W ostatnich dniach.

Oznaczało to zdecydowane odejście od agresywnej kampanii zacieśniania polityki pieniężnej prowadzonej przez wiele światowych banków centralnych na rzecz walki z rosnącą inflacją.

Dow wzrósł w środę o ponad 500 punktów, czyli 1,9%, podczas gdy S&P 500 wzrósł o prawie 2% po trafieniu Nowa bessa na rynku bessy We wtorek. Oba indeksy zanotowały sześciodniowe straty.

„Aby uzyskać trwalszy wzrost, inwestorzy będą musieli zobaczyć solidne dowody na to, że inflacja znajduje się pod kontrolą, co pozwala bankom centralnym stać się mniej jastrzębimi” – napisał w czwartkowym komunikacie Mark Heffel z UBS.

Środowy rajd umocnił główne średnie na tydzień strat i najgorszy miesiąc od czerwca. Kompozyt Nasdaq prowadził miesięczne straty o około 8,4%, podczas gdy Dow i S&P były wolniejsze, odpowiednio o 7% i 7,5%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *