Dow spadł o 300 punktów, gdy kontrola Kongresu stała się niejasna

Akcje spadły w środę – po ostatnich wzrostach rynkowych – w wyniku wyników Wybory w połowie kadencji Nadal nie ma jasnych odpowiedzi, kto kontroluje Kongres.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 325 punktów, czyli o 0,9%. S&P 500 spadł o 0,9%, a Nasdaq Composite spadł o 1,3%.

Akcje zanotowały trzy proste wzrosty w wyborach Wall Street oczekuje, że Republikanie wygrają i zablokują przyszłe plany podatkowe i wydatki.

Ale Kongres najwyraźniej nie kontroluje. NBC News nie przewidziało jeszcze kontroli nad Izbą Reprezentantów, a NBC szacuje, że Republikanie mogliby zdobyć 221 mandatów, co stanowiłoby niewielką większość.

W jednym z kluczowych wyścigów, które mogły zadecydować o kontroli nad Senatem, Demokrata John Fetterman pokonał republikanina Mehmeta Oz Według NBC News o kluczowe miejsce w Senacie w Pensylwanii. Oz miał poparcie byłego prezydenta Donalda Trumpa, który poparł kandydatów Zobaczył nierówne poziomy sukcesu w całym kraju.

Tymczasem Senat Demokratów. Kluczowy wyścig senacki w Gruzji toczy się między Raphaelem Warnockiem a byłym republikańskim graczem NFL Herschelem Walkerem. 6 grudnia odbędzie się druga tura, według sekretarza stanu Brada Raffensbergera. Ważna rasa Senatu w Nevadzie pozostaje nierozwiązana.

„Wyniki wyborów są nadal niepewne, ale czerwona fala oczekiwana przez modele, inwestorów i rynki zakładów nie zmaterializowała się i zwiększy i tak już wysoką zmienność”, napisał Dennis DeBasshere w notatce w środę.

Podczas gdy wybory przyciągają uwagę rynku, inwestorzy mogą chcieć iść dalej, ponieważ Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe, aby ograniczyć inflację, co może popchnąć gospodarkę w recesję.

Kluczowy raport o inflacji

Inwestorzy czekają na październikowy raport indeksów cen towarów i usług konsumenckich o godz. 8:30 w czwartek.

Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się, że CPI spadnie o 7,9% w porównaniu z rokiem poprzednim. To spadek w porównaniu z wrześniowym wzrostem o 8,2%. Wyłączając zmienne ceny żywności i energii, ekonomiści stwierdzili, że wskaźnik CPI wzrósł w październiku o 6,5% rok do roku, z 6,6% we wrześniu.

Raport może dać pewien wgląd w to, jak bank centralny może się posunąć do przodu. Tylko w zeszłym tygodniu The Bank centralny podniósł oprocentowanie kredytów krótkoterminowych o 0,75 proc. — czwarty z rzędu wzrost tej miary — w swojej ostatniej próbie ograniczenia inflacji.

„Inflacja jest wrogiem numer jeden dla banku centralnego i jeśli zobaczysz, że główna oś CPI porusza się w górę, wierzę, że rynek zareaguje na to negatywnie” – powiedział Johan Grahn z AllianzIM.

Gdzie indziej na rynku udziały rodzica Facebooka Meta platformy Akcje wzrosły o 3% po tym, jak gigant mediów społecznościowych ogłosił, że zwalnia ponad 11 000 pracowników. Założyciel i dyrektor generalny Mark Zuckerberg powiedział, że bardzo optymistycznie podchodzi do wzrostu i teraz musi dokonać przeglądu firmy.

Jedną z akcji, która ważyła na rynkach, był Disney W dół ponad 11% Po tym, jak gigant rozrywki stracił oceny w jego górnej i dolnej linii fiskalny czwarty kwartał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *