Dow zyskuje ponad 300 punktów po tym, jak raport o zatrudnieniu wykazał słabszy niż oczekiwano wzrost płac

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, 10 listopada 2022 r.

Brendana McDermidta | agencji Reutera

Grudniowy raport o zatrudnieniu wzrósł w piątek, pokazując, że zatrudnienie było nieco wyższe, a wzrost płac mniejszy niż oczekiwano, sygnalizując postęp w związku z podwyżkami stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w celu kontrolowania inflacji.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 322 punkty, czyli 0,98%, ale nadal była najwyższa w ciągu dnia. S&P 500 wzrósł o 0,95%, a Nasdaq Composite o 0,59%, ale z niedowagą Tesli Akcje, spadły bardziej 4% po tym, jak firma obniżyła ceny. W niektórych pojazdach w Chinach.

Pokazał grudniowy raport o zatrudnieniu poza rolnictwem Gospodarka USA dodała 223 000 miejsc pracy W zeszłym miesiącu Dow Jones dodał 200 000 miejsc pracy, nieco więcej niż oczekiwali ekonomiści. Ponadto płace rosły wolniej niż oczekiwano, rosnąc o 0,3% w miesiącu, w którym ekonomiści oczekiwali 0,4%.

Michael Aron, główny strateg inwestycyjny w State Street Global Advisors, powiedział: „Inwestorzy martwią się tylko tym, że dane sugerują, że inflacja zbliża się do celu wyznaczonego przez Fed”. Właśnie na to zwracają uwagę inwestorzy, a średnie godzinowe zarobki wskazują, że inflacja trwa odmówić. Są tym podekscytowani”.

Akcje odbiły, ale indeks ISM dla menedżerów ds. zakupów niezwiązanych z produkcją był najwyższy w ciągu dnia Sektor usług skurczył się w grudniu. To znak, że podwyżki prowizji banku centralnego mogą spowolnić gospodarkę.

Dow Jones spadł w czwartek o ponad 300 punktów po tym, jak silniejszy niż oczekiwano raport ADP z prywatnych list płac wzbudził obawy, że Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe i utrzymywać je na wysokim poziomie, podsycając obawy przed recesją w USA.

Dzięki piątkowym wzrostom akcje prawdopodobnie w ciągu tygodnia osiągną dodatnie poziomy. Dow Jones rośnie obecnie o 0,06% w pierwszym tygodniu roku. S&P 500 i Nasdaq wciąż są na dobrej drodze do piątej z rzędu tygodniowej straty, odpowiednio o 0,32% i 1,41%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *