Dyrektor generalny mówi pracownikom, że przetrwanie GameStop wymaga „niezwykłej oszczędności”.

Lokalizacja GameStop przy 6th Avenue w Nowym Jorku, 23 marca 2021 r.

Zobacz prasę | Wiadomości Corbisa | Dobre zdjęcia

Kilka godzin po mianowaniu na stanowisko dyrektora generalnego GameStop Ryan Cohen wysłał w czwartek notatkę do pracowników, w której nalegał, aby podjął dramatyczne kroki, aby zapewnić przetrwanie borykającemu się z trudnościami sprzedawcy gier wideo.

„Naszym zadaniem jest upewnienie się, że GameStop będzie dostępny przez nadchodzące dziesięciolecia” – napisał w e-mailu wysłanym do pracowników korporacji i kierowników sklepów i uzyskanym przez CNBC. „Potrzebna jest większa oszczędność. Należy sprawdzić każdy wydatek w organizacji i wyeliminować wszelkie marnotrawstwo. Organizacja jest bezużyteczna dla przedstawicieli i marnotrawców. Oczekuję, że wszyscy będą dawać przykład, traktując pieniądze firmy jak własne”.

Cohen, miliarder-inwestor-aktywista i założyciel Chevy, sprzedawcy detalicznego zajmującego się sprzedażą bezpośrednią żywności i artykułów dla zwierząt domowych, został mianowany nowym prezesem firmy w czwartek rano. Wcześniej był prezesem wykonawczym GameStop. Według FactSet na koniec czerwca jego firma RC Ventures była największym akcjonariuszem firmy z 12,09% udziałów.

Oświadczenie dyrektora generalnego Cohena zapowiadało nacisk firmy na cięcie kosztów: Na nowym stanowisku nie otrzyma wynagrodzenia.

Cohen stał się częścią szału na „akcje memów”, inwestując w takie firmy, jak nieistniejąca już Bed Bath & Beyond. Do zespołu GameStop dołączył w 2021 roku.

Nowa rola Cohena rozpoczyna najnowszy rozdział wysiłków GameStop na rzecz odnalezienia się na nowo. Sprzedawca detaliczny z siedzibą w Grapevine w Teksasie, założony w latach 80. XX wieku, zbudował swoją działalność na sprzedaży gier wideo, konsol i innych produktów do gier.

Jednak w miarę jak konsumenci kupują gry wideo w Internecie, stają się one nieistotne i muszą szukać nowych sposobów zarabiania pieniędzy. Eksperymentował z nowymi biznesami, takimi jak uruchomienie rynku NFT i utworzenie spółki joint venture z nieistniejącą już giełdą kryptowalut FTX.

Spółka uporała się także z poważnymi zmianami w kierownictwie. Z Cohenem na pokładzie GameStop skontaktował się z kilkoma weteranami Amazona, w tym dyrektorem generalnym Mattem Furlongiem i dyrektorem finansowym Mike’iem Regubero.

Ale GameStop zwolnił tych dwóch liderów. Cohen objął najwyższe stanowisko około cztery miesiące po zwolnieniu Furlonga z firmy.

Akcje GameStop zamknęły się w czwartek na poziomie 16,84 USD i w tym roku spadły o prawie 9%. Cena zamknięcia wyniosła niecałe jedną czwartą najwyższego poziomu w historii, wynoszącego ponad 86 dolarów za akcję w styczniu 2021 r.

Wcześniej w tym miesiącu, Zgłoszono GameStop Strata netto za drugi kwartał wyniosła 2,8 mln dolarów w porównaniu do straty w wysokości 108,7 mln dolarów w kwartale ubiegłego roku.

Przeczytaj całą notatkę poniżej:

Znaczenie: przetrwanie

Przejdę od razu do rzeczy.

Prowadzenie firmy przynoszącej straty finansowe nie jest zrównoważone. Jej celem jest wydajniejsze i bardziej zyskowne działanie. Nasza struktura kosztów powinna pozwolić nam przetrwać każdą niekorzystną sytuację. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z trudną sytuacją gospodarczą, czy spadającymi przychodami wynikającymi z kurczenia się oprogramowania, musimy osiągać zyski. Naszym zadaniem jest upewnienie się, że GameStop będzie dostępny przez nadchodzące dziesięciolecia. Konieczne są skrajne oszczędności. Każdy wydatek w firmie należy zbadać pod mikroskopem i wyeliminować wszelkie marnotrawstwo. Przedstawiciele i marnotrawcy pieniędzy nie przydadzą się firmie. Oczekuję, że wszyscy będą dawać przykład, traktując pieniądze firmy jak własne.

Rozwijaj się w handlu detalicznym. Jeśli przeżyjemy, pozostaniemy w grze. Przetrwanie oznacza unikanie grzechów głównych, które często prowadzą sprzedawców detalicznych do samozagłady. Zwykle jest to spowodowane następującymi czynnikami – zakupem kiepskiego asortymentu, wykorzystaniem dźwigni finansowej i zbyt wysokimi kosztami eksploatacji. Unikając tych błędów, które sami sobie wyrządziliśmy i skupiając się na podstawach, GameStop może być tutaj przez długi czas.

Oczekuję, że wszyscy zakasają rękawy i będą ciężko pracować. Nie dostaję zapłaty, więc albo idę na dno wraz ze statkiem, albo odwracam firmę. Zdecydowanie wolę to drugie.

To nie będzie łatwe. Powodzenia dla nas wszystkich.

Ryana

Ta historia się rozwija. Sprawdź aktualizacje.

— Gabrielle Fonrouge z CNBC przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *