Dyrektor naczelna Walgreens Roz Brewer ustępuje ze stanowiska

  • Ross Brewer ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Walgreens po ponad dwóch latach na stanowisku.
  • Akcje Walgreens przeżywają w tym roku trudności.
  • Firmę uderzył upadek szczepionki Covid i potrzeba testów.

Piwowar Rosalind „Róża”.

Jasona Redmonda | Af | Dobre zdjęcia

Walgreens Boots Alliance poinformował w piątek, że Rose Brewer ustąpiła ze stanowiska dyrektora generalnego firmy.

W czwartek ustąpił ze stanowiska w zarządzie spółki. Wynik jest obopólny, według Komunikat prasowy.

Aż do piątkowego oświadczenia firmy Brewer i Walgreens milczały. Akcje Walgreens spadły w tym roku o ponad 32% od czwartkowego zamknięcia, ponieważ firma zmaga się ze spadającym popytem na testy i szczepionki Covid. W czerwcu spółka podała, że ​​zyski za trzeci kwartał fiskalny po raz pierwszy od lipca 2020 r. były niższe od oczekiwań Wall Street. Obniżyła także prognozę zysków na ten rok.

Walgreens powiedział, że szuka nowego dyrektora generalnego. Tymczasem główny niezależny dyrektor Ginger Graham będzie tymczasowym przewodniczącym.

Brewer, weteran sieci Walmart i Starbucks, będzie kierował siecią Walgreens od marca 2021 r. Podczas jego krótkiej kadencji, która obejmowała znaczne przedłużenie pandemii Covid, firma przeprowadziła transformację, która uczyniła Walgreens firmą z branży opieki zdrowotnej, a nie siecią aptek. .

„Wierzę, że WBA będzie wiodącą organizacją zajmującą się opieką zdrowotną skupioną na konsumentach, obsługującą tysiące społeczności w całym kraju, zwłaszcza te, które potrzebują dostępu do opieki zdrowotnej” – stwierdził Brewer w piątkowym ogłoszeniu.

To najświeższa wiadomość. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *