Fundusze private equity i hedgingowe pozywają SEC w związku z nowymi zasadami ujawniania informacji

Konsorcjum grup reprezentujących branżę finansów prywatnych złożyło w piątek pozew przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, próbując zablokować nowe przepisy wymagające od funduszy private equity i funduszy hedgingowych ujawniania kwartalnych wyników, opłat i wydatków.

Zasady przyjęte w zeszłym tygodniu dawałyby pierwszeństwo listom dodatkowym lub umowom między funduszami a konkretnymi inwestorami, chyba że ustalenia te zostaną zawarte dla wszystkich inwestorów.

Czytaj więcej: SEC głosuje za wymogiem od funduszy private equity i hedgingowych ujawniania wyników i opłat

„SEC naruszyła swoje ustawowe uprawnienia i kluczowy mandat legislacyjny, w związku z czym nie mamy innego wyjścia, jak tylko wnieść oskarżenie”. powiedział Brian Corbett, prezes i dyrektor generalny stowarzyszenia zarządzanych funduszy, jednego z powodów w sprawie.

„Zasady dotyczące prywatnego doradcy finansowego szkodzą inwestorom, zarządzającym funduszami i rynkom, zwiększając koszty, osłabiając konkurencję i ograniczając możliwości inwestycyjne w zakresie emerytur, fundacji i funduszy żelaznych” – dodał.

Pozew złożyło także kilka grup branżowych, w tym National Private Fund Managers Association, National Venture Capital Association, American Investment Council, Alternative Investment Management Association oraz Loan Syndications & Trading Association.

Rzecznik SEC powiedział MarketWatch: „Komisja ustala regulacje zgodne ze swoimi uprawnieniami i przepisami regulującymi proces administracyjny i będziemy stanowczo bronić kwestionowanego przepisu w sądzie”.

Prezes SEC Gary Gensler przekonywał w ostatnich przemówieniach i raportach, że nowe zasady są konieczne, aby chronić inwestorów, w tym fundusze emerytalne, które w ostatnich latach w coraz większym stopniu zwracały się w stronę inwestycji alternatywnych, aby zwiększyć zyski.

W majowym przemówieniu stwierdził, że fundusze prywatne mają coraz większe znaczenie dla gospodarki USA, zauważając, że doradcy zarządzają obecnie aktywami o wartości 25 bilionów dolarów – w porównaniu z 1 bilionem dolarów w 1998 r. – czyli więcej niż wielkość amerykańskiego sektora bankowego.

„Prywatny sektor finansowy odgrywa ważną rolę w każdym sektorze rynków kapitałowych” – powiedział.

„Odgrywa ważną rolę dla inwestorów, takich jak fundusze emerytalne i fundusze emerytalne” – dodał. „Nauczyciele, strażacy, pracownicy miejscy, studenci i profesorowie stojący za tymi organizacjami są zróżnicowani”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *