Ekstremalne upały mogą przetestować sieć energetyczną Kalifornii jak nigdy dotąd. Dzięki temu społeczeństwo może uniknąć przerw w dostawie prądu

Kalifornijska sieć energetyczna może zostać przetestowana jak nigdy dotąd, ostrzegali w poniedziałek urzędnicy, wzywając opinię publiczną do wzmożenia działań ochronnych lub zmierzenia się z perspektywą utraty zasilania podczas historycznej fali upałów, która nie spaliła stanu.

Przewidywane obciążenie energetyczne infrastruktury elektrycznej Kalifornii jest wyższe niż to, co urzędnicy stanowi spodziewają się mieć pod ręką przed Świętem Pracy. Oczekuje się, że wtorek będzie jeszcze gorszy.

To wtedy zapotrzebowanie na energię będzie najwyższe w historii, powiedział Elliott Maincher, prezes i dyrektor generalny Kalifornijskiego Niezależnego Operatora Systemu na konferencji prasowej w poniedziałek.

„Prognoza na wtorek jest najwyższa w historii” – powiedział. „Naszym celem w tej chwili nie jest zobaczenie tej liczby”.

Aby utrzymać popyt przed przekroczeniem podaży stanu, Mainzer wezwał ich do podwojenia lub potrojenia wysiłków na rzecz oszczędzania energii w porównaniu z tym, co robili we wczesnych dniach historycznej fali upałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *