Fala upałów przynosi najwyższe odnotowane temperatury w Bay Area

Według wstępnych raportów najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w historii Bay Area, została ustalona w poniedziałek podczas weekendowej fali upałów w Święto Pracy.

W rozmowie telefonicznej z SFGATE, meteorolog National Weather Service Bay Area Rick Kaneba powiedział, że trzy różne miasta w Bay Area ustaliły lub dorównały swoim rekordom wszechczasów we wrześniu.

W Gilroy temperatura sięgała 112 stopni, dorównując poprzedniemu szczytowi z września.

W Santa Rosa rtęć osiągnęła poziom 112, przebijając poprzedni wrześniowy szczyt.

W Livermore zarejestrowano temperaturę 116 stopni — najwyższą, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w rejonie zatoki National Weather Service w jakiejkolwiek części rejonu zatoki.

Aby się ochłodzić podczas fali upałów w San Francisco Bay Area, ludzie bawią się w wodzie w Sausalito Beach 5 września 2022 r. W Sausalito w Kalifornii.Douglas Zimmerman/SFGATE

W związku z tym znak 116 został również zainstalowany w Fairfield Meteorolog z San Francisco Chronicle Jerry Diaz.

(SFGATE i San Francisco Chronicle są własnością firmy Hearst, ale działają niezależnie od siebie.)

Ponieważ Bay Area szykuje się na niezwykłą falę upałów w ciągu ostatnich kilku dni, temperatury w poniedziałek były wyższe niż oczekiwano.

„W niektórych miejscach mogło być cieplej, niż przewidywali ludzie” – powiedział Kaneba.

Centrum San Francisco (obecnie w zestawie w doradztwie dotyczącym ciepła) osiągnęło w poniedziałek 91 stopni, nie zbliżając się do wrześniowego rekordu 106 stopni. Temperatury w Oakland przekroczyły 100 stopni, o dziewięć stopni mniej niż we wrześniu.

A jutro może być cieplej.

Aby się ochłodzić podczas fali upałów, ludzie jadą do września.  5, 2022 zamknięte Sausalito Beach w Sausalito w Kalifornii.
Aby się ochłodzić podczas fali upałów, ludzie jadą do września. 5, 2022 zamknięte Sausalito Beach w Sausalito w Kalifornii.Douglas Zimmerman/SFGATE

„Można spodziewać się temperatur w zakresie od 100 stopni lub więcej w wielu miejscach do bardzo wysokich (temperatury jutro). Przewiduje się, że warunki będą podobne do dzisiejszych” – powiedział Kaneba.

W środę temperatury mogą nieznacznie spaść, przynajmniej w pobliżu wybrzeża. Ale w kraju maksimum może trwać dłużej.

Oczekuje się, że do końca tygodnia temperatury w rejonie zatoki spadną.

Aby się ochłodzić podczas fali upałów, ludzie jadą do września.  5, 2022 zamknięte Sausalito Beach w Sausalito w Kalifornii.
Aby się ochłodzić podczas fali upałów, ludzie jadą do września. 5, 2022 zamknięte Sausalito Beach w Sausalito w Kalifornii.Douglas Zimmerman/SFGATE

Aby się ochłodzić podczas fali upałów w San Francisco Bay Area, ludzie udają się do września.  5, 2022 zamknięte Sausalito Beach w Sausalito w Kalifornii.
Aby się ochłodzić podczas fali upałów w San Francisco Bay Area, ludzie udają się do września. 5, 2022 zamknięte Sausalito Beach w Sausalito w Kalifornii.Douglas Zimmerman/SFGATE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *