Elon Musk ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska CEO Twittera

Komentarz

Elon Musk powiedział, że ustąpi ze stanowiska CEO na Twitterze – gdy znajdzie kogoś innego „wystarczająco głupiego, by przyjąć tę pracę”.

Jednak Musk planuje zachować kontrolę nad oprogramowaniem i zespołami serwerów firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, kluczowymi obszarami, które pozwalają mu kontrolować decyzje dotyczące produktów.

Piżmo Swoją decyzję napisał na Twitterze We wtorek wieczorem zapytał użytkowników, czy powinien ustąpić ze stanowiska prezesa firmy w odpowiedzi na nienaukową i niereprezentatywną ankietę rozpoczętą dwa dni wcześniej. Ponad 10 milionów ludzi, czyli 57,5 ​​procent respondentów, głosowało za jego ustąpieniem.

Musk wcześniej powiedział, że będzie przestrzegać wyników nieformalnej ankiety, którą zainicjował po tym, jak niektórzy z jego współpracowników skrytykowali niektóre z ostatnich zasad Twittera. Ankieta jest jedną z serii publicznych uderzeń w jego wizerunek, odkąd objął tę rolę. W tym miesiącu, kiedy wystąpiła na scenie w programie komika Dave’a Chappelle’a w San Francisco, została wygwizdana przez tłum.

Sześć decydujących momentów z czasów, gdy Musk był dyrektorem generalnym Twittera

Przedsiębiorca, prowadzi też Teslę i SpaceX. przejął kontrolę firmę zajmującą się mediami społecznościowymi w transakcji o wartości 44 miliardów dolarów w październiku. Piżmo Jak wskazano wcześniej Nie chce długo pozostawać na pierwszym miejscu na Twitterze.

Musk nie odpowiadał bezpośrednio na wyniki ankiety przez ponad dzień po zamknięciu ankiety, ale odpowiedział na kilka tweetów, które sugerowały, że ankieta mogła zostać zinfiltrowana przez boty lub nie była reprezentatywną próbką tego, co ludzie lubią. .

Jego chłodna reakcja na wtorkowe sondaże pozostawia otwarte drzwi do niezdecydowanego pierwszego miejsca.

„Dokładna ocena!” Musk odpowiedział na tweeta, w którym napisał: „Dlaczego zgłosiłeś się na ochotnika do podjęcia tej niewdzięcznej pracy”, która denerwuje ludzi.

Niektórzy inwestorzy Tesli namawiali Muska do odejścia od firmy zajmującej się mediami społecznościowymi i skoncentrowania swojej energii W firmie zajmującej się samochodami elektrycznymi, który ma problemy na giełdzie. Akcje Tesli spadły o ponad 8 procent podczas wtorkowego handlu.

Czas Muska u steru Twittera był naznaczony wstrząsami i sporadycznym chaosem. Milioner Zwolnienie tysięcy ludzi pracowników, Rozwiązano grupę zewnętrzną Nadzoruje bezpieczeństwo online, w tym kluczowe zawieszone konta Jeden należy do byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Nie było słowa od Muska, czy zrezygnuje. Poniósł porażkę w sondażach, do których powiedział, że będzie się stosował.

piżmowy Ruchy były kontrowersyjne W przypadku wielu użytkowników Twittera i reklamodawców jest to główne źródło przychodów firmy. Ale inni wiwatowali Jego program wolności słowa I nalegał, aby pozostał na stanowisku dyrektora naczelnego.

Musk kilkakrotnie wykorzystywał ankiety na Twitterze do podejmowania ważnych decyzji od czasu przejęcia firmy, w tym o przywróceniu Trumpa. Zapytał również użytkowników, czy firma powinna wydać „publiczne przeprosiny”. W przypadku kont zawieszonych Wiele z nich zaczęło ponownie pojawiać się na stronie.

Musk uruchomił kolejną ankietę we wtorek wieczorem, tym razem pytając użytkowników, czy Kongres powinien zatwierdzić 1,7 biliona dolarów. Umowa o finansowaniu rządu

Kot Zakrzewski przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *