Elon Musk przyznaje, że X może zawieść po tym, jak Twitter usunie wadliwe zdjęcia | X (wcześniej znany jako Twitter)

Elon Musk, właściciel aplikacji znanej wcześniej jako Twitter, powiedział, że serwis społecznościowy może „zawieść” z powodu usterki, która pozwoliła mu usunąć zdjęcia opublikowane przed grudniem 2014 r.

W poście na stronie, przemianowanej na X, Musk powiedział: „Smutna prawda jest taka, że ​​nie ma już dużych„ sieci społecznościowych ”.

Dodał: „Możemy zawieść, jak wielu przewidywało, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wyprodukować przynajmniej jeden”.

Smutna prawda jest taka, że ​​nie ma już dużych „sieci społecznościowych”.

Możemy ponieść porażkę, jak wielu przewiduje, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przynajmniej jeden.

— Elon Musk (@elonmusk) 19 sierpnia 2023 r

W weekend usterka platformy spowodowała usunięcie zdjęć i linków z postów opublikowanych przed grudniem 2014 r. Te posty pokazywały uszkodzone linki zamiast obrazów i filmów, które były tam wcześniej.

Wielu użytkowników zauważyło usterkę wraz z technikiem Toma Coatesa Wśród tych, którzy to wskazują. Coates nazwał tę usterkę „epickim zniszczeniem piżma” i zasugerował, że może to być ćwiczenie oszczędzające koszty.

Słynne Oscarowe selfie Ellen DeGeneres również zostało usunięte w 2014 roku, ale od tego czasu zostało przywrócone. Zdjęcie stało się najczęściej retweetowanym zdjęciem na platformie, z ponad 2 milionami udostępnień. Wirusowe tweety nie wpłynęły na zwycięstwo byłego prezydenta USA Baracka Obamy w wyborach w 2012 roku.

Niektórzy użytkownicy spekulowali, że usterka była spowodowana próbą zaoszczędzenia na kosztach przechowywania danych, podczas gdy inni przypisywali usterkę zmianom wprowadzonym na platformie w 2016 r., kiedy dodała „zwiększone nasycenie adresów URL”. Zgodnie z limitem 140 znaków firmy na krawędzi.

Usterka jest następstwem zeszłotygodniowego posunięcia Muska w celu spowolnienia dostępu do innych platform mediów społecznościowych, w tym meta platform Facebook, Threads i Instagram. Pięciosekundowe opóźnienie obejmowało New York Times.

Unikaj reklamy w biuletynie z przeszłości

Na początku tego roku użytkownicy zauważyli, że nie mogą już publikować ani wysyłać do siebie wiadomości i zobaczyli powiadomienie, że „przekraczają dzienny limit wysyłania tweetów”. Bezpośrednie wiadomości również nie działają. Firma przeprosił „Na kłopoty” w poście. poprzedni wady Użytkownicy nie mogą się zalogować ani przeglądać własnych postów.

Twitter zwolnił tysiące miejsc pracy od czasu przejęcia Muska, przy największej redukcji personelu od listopada.

Skontaktowano się z firmą X w celu uzyskania komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *