Europejskie akcje zamkną się, dane o inflacji w USA

Niemiecka inflacja we wrześniu wyniosła 10%

Niemiecki indeks cen konsumpcyjnych wzrósł we wrześniu o 10% rok do roku i 1,9% miesiąc do miesiąca, podał w czwartek Federalny Urząd Statystyczny, potwierdzając wstępny odczyt.

Inflacja CPI dostosowana do UE wyniosła 10,9% rocznie i 2,2% miesiąc do miesiąca.

– Elliott Smith

Akcje w ruchu: Sweco stracił 7%, Taylor Wimpey stracił 5%

Szwedzkie doradztwo inżynieryjne Swego Stoxx 600 spadł o ponad 7% we wczesnych kontraktach do dołu Taylor Wimpey Spadek o ponad 5% doprowadził do szerszej wyprzedaży dla firm budowlanych w Wielkiej Brytanii.

Rynki europejskie: Oto zaproszenia do otwarcia

Rynki europejskie zmierzały w czwartek do niższego otwarcia, ponieważ inwestorzy z całego świata przygotowywali się na najnowsze dane o inflacji w USA.

Według danych IG, brytyjski indeks FTSE ma spaść o 12 punktów do 6812, niemiecki DAX o 41 punktów do 12150, francuski CAC o 23 punkty do 5803, a włoski FTSE MIB o 40 punktów do 20 324.

Mniejsza otwartość w Europie wynika z mieszanych nastrojów globalnych, przed ostatnią miarą inflacji w USA. kontrakty terminowe na akcje w USA Kilkoro obudziło się w nocy Rynki były mieszane w regionie Azji i Pacyfiku Inwestorzy czekają na dane.

Wyniki konsensusu Dow Jones CPI wzrósł o 0,3% we wrześniu z 0,1% w sierpniu. To sprowadziłoby roczne tempo inflacji do 8,1% z 8,3%.

Środowe dane pokazały, że wzrost indeksu cen konsumpcyjnych nastąpił po lepszych niż oczekiwano danych o cenach producenta. The Indeks cen producenta w USAWedług Dow Jones, ceny zagregowane, będące miarą popytu końcowego, wzrosły we wrześniu o 0,4%, pokonując konsensus szacowany na 0,2% wzrostu.

Rynki trawią opublikowane w środę protokoły z wrześniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej Oczekuje się, że bank centralny będzie podnosić stopy procentowe, dopóki inflacja nie zacznie spadać.

Jeden pogląd jest taki, że niektórzy uważają, że bank centralny może obniżyć podwyżki stóp, jeśli na rynkach finansowych nadal panować będzie zamieszanie.

Na froncie danych w Europie Niemcy publikują ostateczne dane o inflacji za wrzesień.

– Holly Elliott

CNBC Pro: Goldman Sachs popiera Teslę, kolejny duży producent samochodów nawet w czasie recesji

Goldman Sachs podnosi prognozę sprzedaży samochodów elektrycznych Tesla Inny duży producent samochodów skorzysta na ustawie o obniżeniu inflacji.

Dzieje się to w czasie, gdy w 2023 r. branża motoryzacyjna będzie musiała zmierzyć się z kilkoma trudnościami, od rosnących stóp procentowych po spadający popyt konsumencki.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Protokół Fed pokazuje, że bank centralny widzi więcej podwyżek i wyższe stopy przez dłuższy czas

Protokół z wrześniowego posiedzenia Rezerwy FederalnejOpublikowany w środę bank centralny spodziewa się dalszego wzrostu stóp procentowych i utrzymania ich na wysokim poziomie, dopóki inflacja nie wykaże oznak osłabienia.

Protokół odzwierciedla rozważania polityków przed ostatnią podwyżką o 0,75 punktu procentowego, trzecią z rzędu podwyżką tej wielkości ogłoszoną w tym roku.

Bank centralny był zaskoczony utrzymującym się tempem inflacji, ale pozostaje optymistą, że podwyżki stóp pomogą w odzyskaniu kontroli nad inflacją.

– Carmen Reinicke, Jeff Cox

CNBC Pro: Czy Meta to akcje do kupienia lub oszukania? Byk i niedźwiedź walczą ze sobą

To są burzliwe czasy MetaInwestorzy uciekli w tym roku, ponieważ zmagają się z przeciwnościami.

Akcje spadły na giełdzie pod koniec września Niski Od stycznia 2019 r. – od tego czasu spadł jeszcze bardziej.

Czy duzi inwestorzy rozważają zakup rodzica Facebooka i czy jego akcje są teraz zbyt tanie, czy można ich uniknąć?

CNBC „Znaki uliczne Azji” Firma Independent Solutions rozmawiała z Paulem Meeksem z Wealth Management i Jake’em Dollarhyde z Longbow Asset Management, którzy stanęli w obliczu przekonywania Meta.

Subskrybenci Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

Akcje zamykają się niżej po aktywnej sesji

Wszystkie trzy główne średnie zamknęły się w środę niżej, przy wzrostach i stratach w ciągu dnia.

Indeks S&P 500 spadł o 0,33% do 3 577,03, najniższego zakończenia od listopada 2020 r. i szóstej z rzędu dziennej straty.

Średnia przemysłowa Dow Jones zamknęła się w dół o 28,34 punktu, czyli 0,10%, do poziomu 29 210,85. Nasdaq Composite zamknął się o 0,09% do poziomu 10 417,10.

– Carmen Reinicke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *