Fragmenty szóstego dnia procesu Donalda Trumpa w sprawie Hush Money


Nowy Jork
CNN

Sędzia Juan Mercant był obecny we wtorek, aby przesłuchać prawników byłego prezydenta w sprawie dopuszczalności postów Trumpa w mediach społecznościowych ze względu na naruszenie nakazu milczenia wobec Donalda Trumpa w jego sprawie o ukrywanie pieniędzy.

Wtorek rozpoczął się od dochodzenia w sprawie 10 naruszeń niewłaściwego postępowania Trumpa, które obejmuje także byłego American Media Inc. Przewodniczący David Becker podsumował. Z ówczesnym faszystą Trumpa Michaelem Cohenem. (Trump temu zaprzeczył.)

Nawet w krótki dzień Święta Paschy, podwójne naruszenie nakazu kneblowania i zeznania na temat umów typu „złap i zabij” mających na celu zatuszowanie negatywnych historii na temat Trumpa podczas wyborów w 2016 r., złożyły się na frustrujący dzień. Sąd Trumpa był oburzony wiadomością o śledztwie i ograniczeniami surowego postanowienia sędziego.

Becker powróci na stanowisko w czwartek, gdy w środę zapadnie zmrok. Mówił teraz o dwóch z trzech umów typu „złap i zabij”, ale nie mówił o gwieździe filmów dla dorosłych Stormy Daniels, która może wylądować w czwartek.

Oto treść wtorkowej rozprawy:

Trump wydał zarządzenie Merchana przed rozpoczęciem procesu, zabraniając świadkom, ławie przysięgłych lub pracownikom prokuratora okręgowego publicznej debaty w sprawie. Merson rozszerzył nakaz, którego Trump zażądał, aby chronić swoją rodzinę po tym, jak Trump napadł na jego córkę.

Nie wydał jeszcze orzeczenia w sprawie wniosku prokuratora okręgowego o uniewinnienie Trumpa w związku z rzekomym naruszeniem nakazu milczenia, ale nietrudno poznać odczucia sędziego.

Po tym, jak prawnik Trumpa próbował argumentować, że posty na temat Stormy Daniels i Michaela Cohena miały charakter polityczny, a nie dotyczyły pozwu, Merson odrzucił wyjaśnienia prawnika Trumpa Todda Blancha dotyczące zniesławiających postów.

Kiedy Blanche próbowała argumentować, że odpowiedź Trumpa na post Cohena na temat byłego prawnika Danielsa, Michaela Avenattiego, ma charakter polityczny, ponieważ dotyczyła ułaskawienia, sędzia poczuł się sfrustrowany.

„Więc to przeprosiny upolityczniają sprawę?” – zapytał kupiec Blanche.

„Oczywiście” – odpowiedziała Blanche.

„Kiedy twój klient łamie nakaz milczenia, oczekuję więcej niż jednego słowa, Merson powiedziała po tym, jak Blanche argumentowała, że ​​przebaczenie ma charakter polityczny.

Mercen Blanche podtrzymał intencje Trumpa po tym, jak jego prawnik argumentował, że retweety innych osób w Truth Social nie są konieczne do zamówienia ciasta.

„Pani klient twierdzi, że nie uważa, że ​​dokonując ponownej rejestracji złamał zakaz milczenia. Chciałbym to usłyszeć. A może powinienem to zaakceptować ze względu na to, co mówisz?” Merchan zapytał Blanche tuż przed zakończeniem procesu.

Merson nie powiedział, kiedy będzie panował. Prokurator okręgowy zwraca się do sędziego o nałożenie na Trumpa grzywny w wysokości 1000 dolarów za każde naruszenie i przypomnienie mu, że dodatkowe naruszenia mogą skutkować karą więzienia.

Podczas rozprawy w sprawie nakazu milczenia utrzymywały się napięcia między zespołem prawnym Trumpa a sędzią procesowym.

Merson wielokrotnie prosił Blanche o wyjaśnienie przykładów reakcji Trumpa na ataki Cohena i Danielsa w mediach społecznościowych.

„Nic nie oferujesz” – powiedział kupiec Blanche. „Prosiłem cię osiem lub dziewięć razy [to] Pokaż mi dokładny post, na który odpowiedział. Nie mogłeś tego zrobić ani razu.

„Prezydent Trump bardzo uważa, aby zastosować się do waszego rozkazu” – powiedziała w pewnym momencie Blanche.

„Tracisz wszelką wiarygodność w sądzie” – odpowiedział Merson.

W zeszłym tygodniu Merchan wsparł zespół prawny Trumpa, gdy prokuratorzy odmówili przekazania listy świadków, twierdząc, że rozumie nastroje stojące za atakiem Trumpa w mediach społecznościowych.

W ubiegły czwartek zastępca prokuratora okręgowego Josh Steinglass powiedział, że nie będzie ryzykował narażenia świadków procesu na gniew Trumpa w mediach społecznościowych.

Kiedy Blanche powiedziała, że ​​Trump nie ujawni ani nie będzie omawiał świadków znajdujących się na pokładzie w celu złożenia zeznań, Merchan odpalił: „Nie sądzę, że możesz to przedstawić”.

Becker, który podczas wyborów w 2016 r. kierował American Media Inc., zeznawał we wtorek przez około dwie i pół godziny, opowiadając jurorom, jak współpracował z Michaelem Cohenem w imieniu Trumpa podczas wyborów w 2016 r.

We wtorek Becker zeznawał na temat umów „złap i zabij” zawartych pomiędzy McDougalem i domowym czytelnikiem Trumpa. Powiedział, że spotkał się z Trumpem i Cohenem w 2015 r., gdzie zgodził się być „oczami i uszami” kampanii i wypatrywać negatywnych historii.

„Podczas spotkania Donald Trump i Michelle zapytali mnie, co mogę zrobić, aby pomóc kampanii, co może zrobić moja prasa” – zeznał Becker. „Będę publikować lub publikować pozytywne historie o panu Trumpie i negatywne historie o jego przeciwnikach”.

„Głęboka zdrada”: Stelter odpowiada na zeznania Beckera na temat Trumpa

Chociaż Becker nie była bezpośrednio zaangażowana w ostateczną wypłatę 130 000 dolarów na rzecz Danielsa, jej rola w sprawie prokuratorów była ważna, ponieważ ustaliła, że ​​istniał schemat płatności mających zatuszować fałszywe historie na temat Trumpa podczas wyborów w 2016 roku.

„Myślę, że to obopólne korzyści. Pomoże to jego kampanii i pomoże mi” – Becker powiedział o umowie.

Becker wziął Cohena do serca Rzekomy „spisek mający na celu schwytanie i zabicie” we wtorek. Zeznał, że Cohen był pośrednikiem Trumpa w rozpowszechnianiu doniesień medialnych Beckera od 2007 roku.

Na spotkaniu w Trump Tower w sierpniu 2015 r. Becker powiedział, że powiadomi Cohena o negatywnych historiach.

„Cokolwiek usłyszę na rynku – jeśli usłyszę coś negatywnego na Twój temat lub na temat kobiet sprzedających historie, zgłoszę to Michaelowi Cohenowi, tak jak to robiłem przez ostatnie kilka lat” – powiedziała Becker. „Wtedy mógłby je zabić w innym czasopiśmie lub nie publikować, bo inaczej ktoś musiałby je kupić”.

Becker powiedział, że podczas kampanii Trumpa w 2015 i 2016 r. Cohen będzie także publikował historie o przeciwnikach politycznych Trumpa i przedstawiał komentarze w imieniu „szefa”, jak Cohen określił Trumpa.

„Michael Cohen zadzwonił do mnie i powiedział: «Chcemy, żebyś opublikował pewien negatywny artykuł na temat Teda Cruza – powiedzmy w ramach dyskusji –’” – powiedział Becker. „A potem wyśle ​​mi informacje o Michaelu Cohenie, Tedzie Cruzie, Benie Carsonie lub Marco Rubio i to będzie podstawa naszej historii, a potem ją upiększymy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *