Fundusz hedgingowy Galois Capital twierdzi, że połowa swojego kapitału jest związana w FTX Exchange -FT

12 listopada (Reuters) – Galois Capital to najnowszy fundusz hedgingowy, który został wyciągnięty z bezpieczeństwa po tym, jak ponad połowa jego aktywów została złapana na upadłej giełdzie kryptograficznej FTX, poinformował w sobotę Financial Times, szacując kwotę na około 100 milionów dolarów.

Współzałożyciel Galois, Kevin Chow, napisał w ostatnich dniach do inwestorów, że chociaż fundusz był w stanie wypłacić trochę pieniędzy z giełdy, to wciąż „połowa naszego kapitału utknęła w FTX”, podała gazeta, cytując list. Widziałem

„Głęboko żałuję, że znaleźliśmy się w obecnej sytuacji”, napisał Chow, zgodnie z raportem, dodając, że odzyskanie „pewnego procenta” jego aktywów może zająć „kilka lat”.

FTX złożył w piątek wniosek o ogłoszenie upadłości w USA, a jego dyrektor generalny, Sam Bankman-Fried, powiedział, że grupa stoi w obliczu szybkiego kryzysu płynności, ponieważ FTX dąży do pozyskania około 9,4 miliarda dolarów od inwestorów i rywali.

Gwałtowny upadek FTX nastąpił po intensywnych spekulacjach na temat jego kondycji finansowej, które spowodowały wypłatę 6 miliardów dolarów w zaledwie 72 godziny na początku tego tygodnia. Firma ogłosiła w styczniu wycenę 32 miliardów dolarów.

FTX i Galois nie odpowiedziały natychmiast na prośby Reutera o komentarz.

Sprawozdania Akriti Sharmy w Bangalore; Montaż przez Clarence Fernandez i Stephen Coates

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *