Giants podpisali kontrakt z Danielem Jonesem i użyli tagu na Saquon Barkley

ESPN2 minuty czytania

New York Giants zgodzili się na czteroletni kontrakt z rozgrywającym Danielem Jonesem i wykorzystali swój tag franczyzowy na gwiazdorskim biegaczu Saquon Barkley, źródła powiedziały ESPN.

Giants zrobili krok przed wtorkowym terminem 16:00 ET, w którym drużyny NFL mogą korzystać ze swoich tagów franczyzowych i transferowych.

Dyrektor generalny Giants, Joe Schoen, publicznie oświadczył, że zespół ma nadzieję zatrzymać obu graczy, co jest możliwe dzięki długoterminowej umowie dla Jonesa.

Jones, który w maju kończy 26 lat, kończy najbardziej produktywny sezon w swojej karierze i po raz pierwszy od powołania w pierwszej rundzie w 2019 roku poprowadził Giants do zwycięskiego rekordu. Grał znakomicie, prowadząc Nowy Jork do drużyny. Sukces Minnesoty po sezonie przygotował grunt pod prawie dwa miesiące negocjacji kontraktowych.

Jones podał na 3205 jardów z 15 przyłożeniami i pięcioma przechwytami, jednocześnie pędząc na kolejne 708 jardów i siedem przyłożeń.

Status kontraktu Jonesa był głównym czynnikiem w pozasezonowych planach Giants dotyczących Barkleya, który był również kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do niespodziewanego przebiegu play-offów w Nowym Jorku w 2022 roku. Schoen powiedział, że Giants mogą użyć swojego znacznika franczyzy na Jonesie, jeśli strony nie mogą. Jeśli dojdzie do porozumienia, Barkley może zostać wolnym agentem.

Barkley zarobi 10,091 miliona dolarów na przetargu franczyzowym w 2023 roku.

Barkley pokazał, że znów może robić różnicę, grając cały sezon po raz pierwszy od swojego debiutanckiego roku w 2022 roku i zajmując czwarte miejsce w NFL z 1310 jardami w biegu. Były nr. 2 w klasyfikacji generalnej draftu zdobył 10 przyłożeń, miał 32 sprinty na 10 lub więcej jardów w zeszłym sezonie i zakończył z 1650 jardami przed wznowieniem gry i był wicemistrzem w kategorii Gracz Roku AP Comeback.

Jedynym pytaniem dotyczącym Barkleya jest jego zdrowie; Walczył z kontuzjami przez trzy kolejne sezony od 2019 do 2021 roku i przegapił cały 2020 rok z rozdartym ACL w prawym kolanie.

Jordan Ronan z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *