Gubernator GOP Wirginii nazywa Trumpa „podlegającym obowiązkowi”

Komentarz

RICHMOND — Republikański gubernator Winsom Earle-Sears, który podróżował po kraju w 2020 roku, aby promować reelekcję prezydenta Donalda Trumpa, powiedział po wyborach w tym tygodniu, że nadszedł czas, aby Trump opuścił scenę polityczną.

„To, co widzieliśmy, to fakt, że wkroczył i poparł kandydatów, mimo że nie bierze udziału w głosowaniu” – powiedział Earle-Sears The Washington Post w czwartek. „Mimo to ci, których nie poparł na tym samym bilecie, radzili sobie lepiej niż ci, których poparł. Mówi ci, że wyborcy chcą iść naprzód. Prawdziwy lider wie, kiedy podoła zadaniu”.

Najwybitniejszym republikańskim urzędnikiem, który zerwał z Trumpem w Wirginii, jest Earle-Sears, który pozostaje bardzo niepopularny w całym stanie, ale mocno trzyma się republikańskiej bazy.

Jak Trump, konflikty wewnętrzne i błędni kandydaci ograniczyli zwycięstwa republikanów

Po raz pierwszy ujawnił swoje stanowisko w wywiadzie dla Fox Business wcześniej w czwartek. Jego komentarze spotkały się z ostrą naganą ze strony rzecznika Trumpa, który wydał pisemne oświadczenie.

„Winsome Sears pojechał falą wyborców na prezydenta Trumpa do zwycięstwa wyborczego w 2021 roku” – czytamy w raporcie. „Jego komentarze są policzkiem dla wszystkich oddolnych republikanów, którzy tak ciężko pracowali, aby go wybrać. Nigdy o tym nie zapomną. Będzie rozrachunek. W polityce zawsze jest.

Najwybitniejsi zwolennicy Trumpa w stanie odpowiedzieli z furią, przysięgając zemstę Earle-Searsowi i gubernatorowi Glennowi Youngowi (po prawej). Jeśli wygra Biały Dom, Earl-Sears zakończy swoją kadencję jako gubernator.

Gospodarz radiowy John Fredericks, który przewodniczył kampaniom Trumpa w Wirginii w 2016 i 2020 roku, powiedział, że wierzy, że Earle-Sears stworzył komentarze Younga.

„Jeśli myślisz, że Winsome Sears zrobił to bez zgody Glenna Younga, jesteś naiwny” – powiedział Fredericks. „To jest jego pragnienie kandydowania na prezydenta. Powodzenia w pokonaniu drużyny Trumpa w Wirginii. Zmiażdżmy go w jego rodzinnym stanie.

Charakterystyczna czerwona sukienka Younga nie przyniosła nominowanym przez GOP wielkich wygranych

Zapytany, czy Youngin wiedziała z góry, że publicznie zerwie z Trumpem, Earle-Sears odmówił odpowiedzi.

„Nie powiem „tak”, nie powiem „nie” – powiedziała. – Zostawię to w spokoju.

Rzecznicy Younga nie od razu odpowiadali na prośby o komentarz.

Były reprezentant stanu i marine, Sears, imigrant z Jamajki, służył jako przewodniczący Black Americans, aby ponownie wybrać prezydenta dwa lata temu, aw zeszłym roku zdobył stanowisko gubernatora porucznika na bilecie prowadzonym przez Younga.

Poza Trumpem Earle-Sears powiedział: „Jest wielu ludzi, którzy są dobrze wykwalifikowani”, by kandydować do Białego Domu. Zapytany, czy zalicza do nich Younga, Earle-Sears nie odpowiedział wprost.

„Cóż, wiesz, że wspieram rodzinę” – zaśmiała się. „Nikogo nie wspieram”.

Youngin przeprasza Pelosi za komentarze dotyczące ataku na jej męża

Youngin szedł po linie z Trumpem, starając się zdobyć zarówno fanów, jak i wrogów byłego prezydenta, często przebierając w słowach, unikając szczegółów politycznych i telegrafując swoim charakterystycznym czerwonym garniturem w stylu podmiejskiego taty.

Earle-Sears jest jego biegunowym przeciwieństwem, tak szczerym, jak sprytny Young. Jej charakterystycznym dodatkiem do kampanii był karabin szturmowy, zdjęcie naklejone na bluzkę i spódnicę na znakach kampanii. Earle-Sears pamiętnie użyła jednej ze swoich czółenek na wysokim obcasie, aby zamówić senat Wirginii dzień wcześniej w tym roku, kiedy dowcipniś ukrył jej fartuch.

Earle-Sears powiedziała, że ​​wciąż myśli o tym, co Trump osiągnął dla czarnych Amerykanów, przypisując swojej administracji wzrost czarnej przedsiębiorczości i niższe bezrobocie wśród czarnych podczas jego prezydentury.

„Byłam w całym kraju, prowadząc dla niego kampanię, próbując zdobyć czarnych wyborców, ponieważ zrobił dla nas tak wiele dobrego” – powiedziała. „Ale wiesz, w końcu przegrał i ruszyliśmy dalej. Mieliśmy nadzieję, że on też pójdzie dalej.

Komentarze Earle-Sears pojawiły się dzień po tym, jak Del. Tim Anderson (R-Virginia Beach) zdymisjonował byłego prezydenta: „Powinienem to powiedzieć dwa lata temu”, powiedział Virginia Mercury.

Senat stanowy. Amanda F. Chase (R-Chesterfield), samozwańczy „Trump na obcasach”, potępił zarówno Andersona, jak i Earl-Searsa jako „słabych… Republikanów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *