Gwiazda „RRR” i „Gwiezdne wojny: Ahsoka” Ray Stevenson umiera w wieku 58 lat

Widzieć: Krajowe nagłówki z ABC News

ABC News potwierdziło, że zmarł Ray Stevenson, aktor charakterystyczny, który zagrał w filmach takich jak „Punisher: Warzone” i indyjski przebój „RRR”.

Przedstawiciel aktora powiedział, że zmarł w niedzielę, cztery dni przed swoimi 59. urodzinami. Żadne inne szczegóły nie są obecnie dostępne, dodał przedstawiciel.

Stevenson jest również znany z ról telewizyjnych w serialu HBO „Rzym”, serialu Starz „Czarne żagle” i zbliżającym się sierpniowym debiucie filmu „Gwiezdne wojny: Ahsoka”.

Richard Shotwell/Invision/AP, PLIK

Ray Stevenson uczestniczy w panelu „Czarna sprzedaż” podczas Star’s Winter TCA 2016, 8 stycznia 2016 r. W Pasadenie w Kalifornii.

Karierę aktorską rozpoczęła od ról w kilku miniserialach telewizyjnych w latach 90., w tym w „Kobiecym przewodniku po prostytucji” z 1993 r. i „Przypływie życia” z 1996 r. Zagrał także w kilku filmach telewizyjnych, takich jak „The Return Of”. Native” i „Teoria lotu” z 1994 roku.

W 2004 roku dostał rolę Dagonette w filmie „Król Artur” z Keirą Knightley i Clive’em Owenem.

Również: Martin Amis, Jim Brown, Jacqueline Zeman i inni znani ludzie, którzy zmarli w 2023 roku

Stevenson wystąpił w kilku serialach telewizyjnych i filmach na początku XXI wieku jako Titus Pullo w serialu telewizyjnym „Rzym” oraz w filmie „Punisher: War Zone”, w którym zagrał główną rolę Franka Castle’a.

W 2014 roku zagrał Marcusa w pierwszym filmie „Niezgodna”. Stevenson zagrał w następujących filmach z tej serii: „The Divergent Series: Rebellion” i „Allegiant”.

John Kopaloff/FilmMagic za pośrednictwem Getty Images, PLIK

Aktor Ray Stevenson przybywa na premierę filmu „Thor: Ragnarok” w Los Angeles, 10 października 2017 r. W Hollywood w Kalifornii.

Po filmie Niezgodna Stevenson wystąpił jako Volstock w filmie Thor: Ragnarok, w którym wystąpili także Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Mark Ruffalo i Idris Elba. Wyraził postać Carra Saxona w „Star Wars: Rebels” w 2016 roku i „Star Wars: The Clone Wars” w 2020 roku.

Jedną z jej ostatnich ról była rola w nagrodzonym Oscarem filmie RRR, w którym zagrała Scotta Buxtona.

Pojawi się jako Balen Skol w nadchodzącym miniserialu „Gwiezdne wojny” „Ahsoka” jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *