Home Depot (HD) Zyski za 4 kwartał 2022 r

Klient ładuje sklejkę do ciężarówki przed sklepem Home Depot w Galveston w Teksasie, wtorek, 25 sierpnia 2020 r.

Scotta Daltona | Bloomberga | Dobre zdjęcia

Przychody Home Depot za rok fiskalny były poniżej szacunków Wall Street Raport zysków za czwarty kwartał Wtorek

Firma przedstawiła również wyciszone prognozy na przyszły rok w trudnych warunkach konsumenckich.

Na podstawie ankiety Refinitiv przeprowadzonej wśród analityków, oto, co firma opublikowała w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street:

  • Zysk na akcję: 3,30 USD wobec oczekiwanych 3,28 USD
  • Przychody: 35,83 mld USD w porównaniu do oczekiwanych 35,97 mld USD

To był pierwszy raz, kiedy Home Depot nie spełnił oczekiwań Wall Street dotyczących zysków od listopada 2019 r., jeszcze przed pandemią Covid. Akcje spółki spadły o 4%.

W kwartale zakończonym 29 stycznia Home Depot odnotował sprzedaż w wysokości 35,83 mld USD, co oznacza wzrost o 0,3% w porównaniu z okresem rok temu, w którym odnotowano przychody w wysokości 35,72 mld USD. Dochód netto detalisty w wysokości 3,36 mld USD również wzrósł o 0,3% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, kiedy to wyniósł 3,35 mld USD, czyli 3,21 USD na akcję.

W obliczu rekordowych poziomów inflacji, zmian w zachowaniach konsumentów i spowolnienia na rynku mieszkaniowym, w ciągu ostatniego roku detalista z branży remontowo-budowlanej wielokrotnie przekraczał oczekiwania Streeta, ale szacunki sprzedaży nieznacznie spadły.

Firma przypisała wzrost cen wynikający z ogólnokrajowych niedoborów w roku fiskalnym 2021, ze względu na spadek kosztów drewna. Spadek w tartakach negatywnie wpłynął na porównywalną sprzedaż o 0,7%, podała firma.

Home Depot spodziewa się, że w nowym roku podatkowym sprzedaż i porównywalna sprzedaż będą mniej więcej równe. Przewidują wskaźnik marży operacyjnej na poziomie około 14,5%, co przekłada się na wzrost płac w Home Depot przy inwestycji o wartości 1 miliarda dolarów.

Home Depot spodziewa się średnio jednocyfrowego procentowego spadku rozwodnionego zysku na akcję.

Richard McPhail, dyrektor finansowy detalisty, powiedział CNBC, że Home Depot oferuje wyciszoną perspektywę, ponieważ spodziewa się pewnej presji w sektorze zapasów i płaskich wydatków konsumpcyjnych.

„Opieramy się więc na podstawowym założeniu, że wydatki konsumpcyjne pozostaną na stałym poziomie. Nasz rynek odnotował stopniowe przesunięcie wydatków konsumpcyjnych z towarów na usługi, co odzwierciedla szersze zmiany w gospodarce” – powiedział McPhail.

„Podczas Covid widzieliśmy przesunięcie w kierunku towarów. W ciągu ostatnich kilku lat obserwowaliśmy stopniowe przechodzenie od towarów do usług i uważamy, że nasz rynek to odzwierciedla, i uważamy, że dynamika może wywrzeć pewną presję na naszym rynku”.

W dzisiejszych czasach kupujący przeznaczają swoje uznaniowe dolary na atrakcje, a wielu spala swoje oszczędności w obliczu utrzymującej się inflacji.

Jednak McPhail powiedział, że firma umieściła inwestycje w taki sposób, aby „dokonać bilansu w każdym środowisku” i że są przekonani, że wytrzymają wszelkie naciski rynkowe.

Chociaż rynek mieszkaniowy pozostaje w stosunkowo stagnacji po 2021 r., detalista uważa, że ​​wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych przyniesie korzyści jego wynikom.

„Wraz ze wzrostem oprocentowania kredytów hipotecznych widzimy interesującą dynamikę, w której właściciele domów są zadowoleni ze swojego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, a następnie decydują się na ulepszenie tego miejsca” – powiedział McPhail.

„Nie ma dziś wielu preferowanych sprzedawców na rynku… i to właśnie napędza trend ulepszania tej przestrzeni”.

Firma przeprowadzi rozmowę o zyskach z inwestorami o godzinie 9:00 czasu wschodniego.

Czytaj Pełna publikacja zarobków tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *