Indie mają wystrzelić sondę słoneczną kilka dni po wylądowaniu Chandrayaan-3

  • Kilka dni po udanej misji Indii na Księżyc kraj zmierza teraz w stronę słońca.
  • Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych ogłosiła, że ​​2 września zostanie wystrzelona sonda Aditya-L1, która będzie badać Słońce i jego wpływ na pogodę kosmiczną.

W Holandii zachodzi słońce.

NoorZdjęcie | NoorZdjęcie | Dobre zdjęcia

Kilka dni po udanej misji Indii na Księżyc kraj ten patrzy teraz na słońce.

Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) ogłosiła, że ​​2 września ze stacji kosmicznej Sriharikota zostanie wystrzelona sonda Aditya-L1 w celu zbadania Słońca i jego wpływu na pogodę kosmiczną.

Aditya, co w języku hindi oznacza Słońce, musi zostać umieszczona w aureoli wokół punktu Lagrangianu 1 układu Słońce-Ziemia, gdzie Słońce będzie widoczne bez przeszkód. Raport ISO Powiedział.

Punkty Lagrange’a to miejsca, w których siły grawitacyjne dwóch dużych mas tworzą „obszary zwiększonego przyciągania i odpychania”. Według NASA. Powstała siła służy do utrzymania pozycji i zmniejszenia zużycia paliwa – i można ją porównać do „miejsc parkingowych” dla statku kosmicznego.

Wystrzelenie będzie pierwszym w Indiach kosmicznym obserwatorium do badania Słońca i zapewni „kluczową zaletę ciągłego oglądania Słońca bez żadnych zaćmień i zaćmień” – czytamy w oświadczeniu ISRO.

Misja ta pozwoli nam zbadać wiatr słoneczny, co może być możliwe Zakłócenia na ziemiZakłócenia w systemach łączności i nawigacji itp.

Rząd Indii zaproponował budżet misji w wysokości 46 mln dolarów na rok 2019, ale od tego czasu nie opublikował żadnych aktualizacji.

W środę Indie stały się czwartym krajem, który wylądował na Księżycu, ze stosunkowo niskim budżetem początkowym wynoszącym 75 milionów dolarów.

Po raz pierwszy w Indiach inne kraje z powodzeniem umieściły orbity do badania Słońca. NASA Eksploracja Słońca przez Parkera W 2021 roku wyśle ​​próbki cząstek i pól magnetycznych do korony słonecznej i Europejskiej Agencji Kosmicznej. Orbiter Słoneczny Zaczęło się w zeszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *