Ukraina wzmaga wezwania do ewakuacji w związku z atakami Rosji na północnym wschodzie: aktualizacje na żywo

Jewgienij W. Prigożyn, rosyjski przywódca najemników, który zginął w katastrofie lotniczej w zeszłym tygodniu, został pochowany podczas prywatnej ceremonii w Petersburgu – poinformował we wtorek jego serwis informacyjny, kończąc spekulacje na temat sposobu pochówku.

Ogłoszenie aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram było zaskoczeniem. Kilka godzin temu prezydent Władimir V. Tyle że Putin nie będzie obecny, powiedział. Kreml stwierdził, że nie ma informacji na temat pogrzebu Prigożyna.

Pan. Jego służby prasowe podały, że pogrzeb Prigożyna „odbył się w sposób prywatny”. „Ci, którzy chcą się pożegnać, mogą odwiedzić Cmentarz Porochowskoje w Petersburgu”.

We wtorkowe popołudnie cmentarz Porochowskoje był pilnie strzeżony przez rosyjską policję, policję i Gwardię Narodową, które nie wpuściły ludzi na teren miasta – powiedział. Pokazuje, jak daleko posunął się rząd, aby zminimalizować żałobę publiczną po Prigożynie. .

Pan. Szczegóły pogrzebu Prigogine’a, w tym data i to, czy publiczność będzie mogła w nim uczestniczyć, pozostawały niejasne przez kilka dni. Rozeszły się pogłoski o uroczystościach na innych cmentarzach i chociaż o Borokowskim nie wspomniano, część z nich zatrzymała policja, a pan B. Na cmentarzu Serafimowskim, gdzie pochowani są rodzice Putina, zainstalowano wykrywacze metali.

Pan. Policjanci przy grobie Prigogine’a.dług…Nanna Hedman dla „The New York Times”.

W czerwcu p. Zginął wraz z dziewięcioma innymi osobami, w tym kadrą kierowniczą prywatnej firmy wojskowej Wagner, w ubiegłą środę, gdy ich prywatny odrzutowiec rozbił się na północny zachód od Moskwy.

Pan. Prigożin otrzymał tytuł Bohatera Rosji, jedno z najwyższych odznaczeń rosyjskiej armii, które zwykle zapewnia specjalny pochówek z udziałem gwardii honorowej i orkiestry wojskowej.

Zamieszanie było zgodne z mrocznymi szczegółami wypadku. Przyczyna katastrofy jest niejasna, ale urzędnicy amerykańscy i zachodnie uważają, że była ona spowodowana eksplozją na pokładzie. Wielu zachodnich urzędników stwierdziło, że Mr. Pan Prigogine został zabity. Powiedzieli, że według nich Putin mógł odegrać pewną rolę.

Po katastrofie rosyjskie władze opublikowały raport z lotu samolotu, w którym wymieniono nazwiska 10 osób na pokładzie i podano, że wszyscy na pokładzie zginęli. Doprowadziło to do wielodniowych spekulacji na temat tego, czy Prigogine rzeczywiście znajdował się na pokładzie samolotu.

Oficjalną śmierć potwierdzono dopiero w niedzielę, kiedy badania genetyczne wykazały, że ofiary katastrofy odpowiadają nazwiskom w manifeście – podają rosyjscy śledczy.

W pewnym momencie kilkudziesięciu umundurowanych funkcjonariuszy ustawiło się wzdłuż ścieżki przez cmentarz. dług…Nanna Hedman dla „The New York Times”.

Walery Czekałow, szef logistyki Wagnera, który był na pokładzie samolotu, został pochowany we wtorek rano na Cmentarzu Północnym w Petersburgu, co nie zostało wcześniej ogłoszone. Setki ludzi przybyło, aby złożyć hołd.

Pan. Niektórzy analitycy spekulują, że rosyjscy urzędnicy starali się uniknąć gwałtownego wzrostu poparcia społecznego dla Prigożyna i jego najważniejszych poruczników.

„Wydaje się, że władze, zgodnie z oczekiwaniami, chciały uniknąć spontanicznego wiecu na cześć wysokiego szczebla przywódcy Wagnera i w tym celu zasnuły miejsce pochówku mgłą” – napisała w Telegramie niezależna dziennikarka Farida Rustamova. Aplikacja do przesyłania wiadomości.

Waleria Safronowa, Nanny Hedman I Jezu Jimenezie Dodany raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *