iPhone 15 może obsługiwać szybsze prędkości ładowania przez USB-C

Apple ma wypuścić iPhone’a 15 w ciągu najbliższych kilku tygodni, a zmiana urządzenia z Lightning na USB-C może przyspieszyć ładowanie. Według 9to5MacNiektóre nowe modele iPhone’a 15 będą obsługiwać ładowanie do 35 W, w porównaniu do ograniczonej prędkości 27 W obecnego iPhone’a 14 Pro.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, poczynił podobne prognozy w zeszłym roku, mówiąc, że firma zajmująca się łańcuchem dostaw Apple porzuci Lightning na rzecz USB-C w 2023 roku. Według Guo, przełącznik zapewni szybsze ładowanie modeli iPhone’a 15 Pro, ale ta funkcja będzie obsługiwana tylko przez kable z certyfikatem Apple. Apple przestał łączyć swoje iPhone’y z zasilaczami w 2020 roku, aby walczyć z e-odpadami, więc firma może zalecać klientom zakup jednego z nich. Podwójna ładowarka USB-C o mocy 35 W Został opublikowany w zeszłym roku lub Ładowarka USB-C o mocy 30 W Jeśli nie planuje sprzedawać dedykowanej ładowarki do iPhone’a 15, to jest przeznaczona do MacBooka Air.

Wszystkie nowe telefony sprzedawane w UE muszą obsługiwać ładowanie przez USB-C do 28 grudnia 2024 r.

Niezależnie od szybkości ładowania, iPhone 15 prawdopodobnie będzie pierwszym modelem, który przełączy się na ładowanie przez USB-C. Unia Europejska wyznaczyła termin 28 grudnia 2024 r. na iPhone’y — w tym iPhone’y — na używanie USB-C do ładowania przewodowego.

Słyszeliśmy różne pogłoski o innych funkcjach iPhone’a 15 przed jego oficjalną premierą, która ma się odbyć we wtorek, 12 września. Modele iPhone 15 Pro i Pro Max odnotują wzrost cen w porównaniu z kilkoma ostatnimi generacjami iPhone’ów i oczekuje się, że będą miały cieńsze ramki i tytanową ramę zamiast obecnej obudowy ze stali nierdzewnej. Kilku renomowanych przecieków twierdzi również, że Apple nie będzie sprzedawać skórzanych etui do swoich nowych modeli iPhone’a 15, ale jeśli okaże się to prawdą, z pewnością będziesz w stanie znaleźć dobrą opcję innej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *