Izba głosuje za skierowaniem zarzutów przeciwko Mayorgasowi do komisji

Alexa Brandona/AP

Sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas składa zeznania podczas przesłuchania Senackiej Komisji ds. Środków w sprawie wniosku prezydenta Bidena o dodatkowe finansowanie na Kapitolu, środa, 8 listopada 2023 r. w Waszyngtonie.

W poniedziałek Izba głosowała za przesłaniem uchwały o oskarżeniu Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkasa przed Komisję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentantów.

Ostateczny wynik głosowania wynosił 209 do 201, przy czym ośmiu Republikanów głosowało za Demokratami.

Posunięcie to było spóźnioną zmianą ze strony Demokratów, którzy nie próbowali od razu udaremnić uchwały, ale pozwolili panelowi jurysdykcyjnemu na kontynuowanie toczącego się śledztwa.

Przedstawiciel GOP z Gruzji W zeszłym tygodniu Marjorie Taylor Green złożyła wniosek o przywilej postawienia burmistrza w stan oskarżenia, zmuszając przywódców GOP do zaplanowania tej decyzji do wtorku.

Od czasu odzyskania większości w Izbie Republikanie od dawna starają się postawić Mayorkasa w stan oskarżenia w związku z jego postępowaniem z Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i granicą USA z Meksykiem. Najnowszy ruch Greena następuje po tym, jak Republikanie w dalszym ciągu nalegają na zaostrzenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa granic w jakimkolwiek towarzyszącym pakiecie pomocowym.

Rzeczniczka DHS w poniedziałkowym oświadczeniu skrytykowała ten wysiłek, wzywając Kongres, aby „przestał marnować czas” i zamiast tego skupił się. Finansowanie rząduReforma imigracyjna i przejście prezydenta Joe Bidena Dodatkowy wniosek o finansowanie obronności narodowejWśród innych priorytetów.

„Sekretarz Mayorkas w dalszym ciągu jest skupiony na bezpieczeństwie naszego narodu” – powiedział rzecznik. „Ten bezpodstawny atak jest całkowicie niezasłużony i stanowi szkodliwe odwrócenie uwagi od naszych kluczowych priorytetów bezpieczeństwa narodowego”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Melanie Zanona z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *