Jazz przejmuje Johna Collinsa w ramach wymiany z Hawks: Sources

Hawks i Jazz finalizują wymianę, która wyśle ​​Johna Collinsa do Utah, potwierdziły źródła ligowe. Atletyczny. Jako pierwszy poinformował o tym ESPN. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Atlanta otrzyma napastnika Rudy’ego Kay’a i przyszły wybór w drugiej rundzie od Jazz w zamian za Collinsa.
  • Collins ma kontrakt o wartości 52 milionów dolarów oraz opcję gracza o wartości 26,58 miliona dolarów w sezonie 2025-26.
  • 25-latek notował średnio 13,1 punktu i 6,5 zbiórki w 71 meczach dla Hawks w poprzednim sezonie.

AtletycznyNatychmiastowa analiza:

Jazz w końcu wylądował Collins

Ten handel był w pracach dla Jazzu przez jakiś czas. Byli zainteresowani Collinsem od ponad roku. Nie rozmawiali ostro o jego kontrakcie, ale uważają, że dobrze pasuje do ich składu, systemu i po prostu potrzebuje zmiany scenerii.

Jest natychmiastowym silnym napastnikiem, ale może też grać na środku. Jazz zagra dużego napastnika, a Larry Markkanen będzie małym napastnikiem. — Jonesa

Głębiej

John Collins Trade Stopnie: Wysoka ocena za jazz; Nie za bardzo dla Hawks

Co sygnalizuje przejęcie dla Utah

Handlując za Collinsa, Jazz wysyłają wiadomość, że powinni być pretendentami do play-offów, a przynajmniej pretendentów do play-in w nadchodzącym sezonie. Zawdzięczają Oklahoma City Thunder wybór z pierwszej dziesiątki chronionych w pierwszej rundzie w przyszłym sezonie i chcą przekazać ten wybór, aby spłacić dług. Wymiana za Collinsa wysyła wiadomość o ich zamiarze właśnie tego. — Jonesa

Dlaczego Atlanta dokonała transakcji

W krótkim okresie Hawks naprawiają swoją sytuację płacową. Wyeliminowanie pensji Collinsa w wysokości 25,34 miliona dolarów stawia ich poza luksusową perspektywą na lata 2023-24 iw tym sensie zmniejsza pośpiech w handlu Clintem Capelą lub De’Andre Hunterem, pozostałymi dwoma głównymi nazwiskami w młynie plotek handlowych. To pozwoliłoby trenerowi Quinowi Snyderowi wydłużyć czas gry młodych napastników Jalena Johnsona i AJ Griffina. — Schultza

A co z powrotem Hawksów?

Collins był odwieczną plotką handlową przez większą część trzech sezonów. W przeszłości próbowano go wymienić, ale różne strony w zarządzie / właścicielu Hawks oparły się przedstawionym ofertom. Problem w tym offseason polega na tym, że chociaż napastnik nadal jest produktywnym zawodnikiem, kończy słaby sezon strzelecki, a jego rola w ataku zmalała.

Tak więc jego wartość handlowa spadła, a zespół musiał skutecznie zbierać grosze za dolara za transakcję. — Schultza

Historia

Po tym, jak w 2017 roku został wybrany w drafcie na 19. miejscu przez Hawks, Collins przez sześć lat grał w Atlancie. W sierpniu 2021 roku ponownie podpisał z zespołem pięcioletni kontrakt o wartości 125 milionów dolarów.

Kay, który skorzystał z opcji gracza za 6,4 miliona dolarów na sezon 2023-24 w ramach poniedziałkowego handlu, zdobył średnio 5,2 punktu i 2,9 zbiórki w 56 meczach poza ławką dla Utah w zeszłym sezonie.

Obowiązkowa lektura

(Zdjęcie: Kevin C. Cox / Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *