Osoby z większą liczbą objawów bezsenności miały o 51 procent wyższe ryzyko udaru mózgu

W badaniu wzięło udział 31 126 osób w średnim wieku 61 lat i bez historii udaru na początku badania przez prawie dekadę. W tym czasie zarejestrowano 2101 uderzeń.

Bezsenność Objawy zgłaszane przez uczestników obejmowały trudności z zasypianiem, utrzymaniem snu i wczesnym wstawaniem. Porównując uczestników z objawami zaburzeń snu i bez nich, naukowcy ustalili miarę ryzyka. Paraliż Liczba objawów rosła wraz ze wzrostem liczby.

Stwierdzono, że osoby z jednym do czterech objawów bezsenności były o 16 procent bardziej narażone na udar mózgu niż osoby bez objawów, podczas gdy osoby doświadczające pięciu do ośmiu objawów były o 51 procent bardziej narażone na udar. Związek był najsilniejszy w przypadku uczestników w wieku poniżej 50 lat.

Odkrycia nie dowodzą, że brak snu powoduje udar, ale zamiast tego, jak napisali naukowcy, badanie „identyfikuje objawy bezsenności jako czynnik ryzyka udaru”, co oznacza, że ​​zwiększają one prawdopodobieństwo udaru „i sugeruje zwiększoną świadomość i zarządzanie deprywacją snu” Objawy mogą pomóc w zapobieganiu udarowi”.

Pracownicy służby zdrowia uważają bezsenność za powszechne zaburzenie snu; Mówi się, że dotyka jedną trzecią dorosłych na całym świecie – Kobiety częściej niż mężczyźnii więcej starszych niż młodszych. Typowe przyczyny to stres w pracy lub w domu, stres, problemy finansowe, brak aktywności i używanie substancji takich jak kofeina, tytoń i alkohol. Leczenie bezsenności Zajmowanie się tymi przyczynami zwykle zaczyna się od zmiany stylu życia, a czasami obejmuje terapię lub leki.

Ten artykuł jest częścią serii The Post „Big Number”, w której pokrótce przyjrzymy się statystycznej stronie problemów zdrowotnych. Dodatkowe informacje i powiązane badania są dostępne za pośrednictwem hiperłączy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *