Jedna osoba nie żyje, kilka zostało rannych po tym, jak cysterna z paliwem zapaliła się na moście Connecticut

Kierowca ciężarówki zginął, a kilka innych zostało rannych w piątek, kiedy cysterna z paliwem przewróciła się i zapaliła na moście Gold Star w Groton w stanie Connecticut, poinformowali urzędnicy na piątkowej konferencji prasowej.

Gubernator Connecticut Ned Lamont nazwał wypadek „tragicznym incydentem” po tym, jak samochód osobowy przebił oponę o godzinie 11:15, zderzył się z cysterną z paliwem, „rozlał około 2200 galonów paliwa” i zapalił się. Gęste smugi dymu mogą być widziany na mile.

„Moje serce jest z rodziną kierowcy ciężarówki” – powiedział Lamont.

Departament Transportu przeprowadza analizę strukturalną mostu w kierunku południowym, powiedział Lamont. Podczas gdy grupa ekologiczna próbuje powstrzymać olej opałowy, który rozlał się do rzeki, większość wycieków została powstrzymana.


Funkcjonariusz po służbie był na miejscu zdarzenia i pomagał rannym pasażerom samochodu, powiedziała policja stanowa Connecticut. Budynki pod mostem stanęły w płomieniach.

Most był początkowo zamknięty, ale ruch w kierunku północnym został wznowiony – poinformowała policja stanowa Connecticut na Twitterze. Pasy w kierunku południowym są nadal zamknięte.

Śledztwo w sprawie katastrofy jest na „infantylnym etapie” – poinformowała stanowa policja powiedziałA jednak jest „aktywny, płynny i ciągły”.

Most Gold Star rozciąga się nad Tamizą, łącząc Groton z Nowym Londynem i każdego dnia przewozi 60 000 pojazdów między miastami, powiedział komisarz DOT Garrett Ugalito. Powiedział, że największy most w Connecticut został ostatnio odnowiony i naprawiony w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *