Jedna osoba nie żyje w wyniku gwałtownych powodzi, lawin błotnych i zamkniętych dróg w Nowym Jorku

Ostrzeżenie o powodzi błyskawicznej zostały dostarczone Nocleg do Nowego Jorku, urzędnicy proszą mieszkańców Mieszkania w piwnicy Przenieś się na wyższy teren, a wszyscy nowojorczycy powinni trzymać się z dala od dróg. Ulewne deszcze – poinformowało miasto raport, Niebezpieczne dla obszarów nisko położonych i tych o słabych systemach odwadniających.

Dolina Hudson w południowo-wschodnim Nowym Jorku była najbardziej dotknięta w niedzielny wieczór. Jedna śmierć związana z burzą została zgłoszona w Highlands w stanie Sen. James Skoufis (D) powiedział w e-mailu, że trwają wysiłki w celu ustalenia, czy było więcej ofiar, ponieważ „krytyczna infrastruktura i domy zostały zmyte”.

W niektórych przypadkach całe drogi były nie tylko nieprzejezdne z powodu powodzi, ale „całkowicie zniszczone”. w pobliżu Garnizon armii amerykańskiej w West Point Powódź i zalane drogi zmusiły ludzi do pozostania w domach. Otrzymano hrabstwa Orange i Rockland 5 do 8 cali Narodowe Centrum Meteorologiczne poinformowało, że będzie padać.

Gubernatorka Kathy Hochul (D) ogłosiła stan wyjątkowy, mówiąc, że powódź „zagraża życiu”. Pomarańczowy I Dystrykty Ontario Późna niedziela. Powiedział, że prawie 13 000 mieszkańców Orange County jest bez prądu z powodu burzy.

„ulewa” Manhattan i Bronx mogą doświadczyć gwałtownych powodzi Narodowa Służba Pogodowa powiedział. Późna niedziela, A cali deszczu spadła w obszarach i spodziewano się dodatkowych kilku cali.

Ostatnia poważna powódź i powódź w Nowym Jorku pochodziła z pozostałości huraganu Ida w 2021 roku i była związana z 44 zgonami w Nowym Jorku, New Jersey, Pensylwanii i Connecticut. 16 z nich znajduje się w Nowym Jorku. Nieodpowiednia infrastruktura i system melioracyjny miasta były głównymi czynnikami podatności na powodzie.

Oto powódź w Nowym Jorku

Zła pogoda wpłynęła również na usługi turystyczne w ten weekend. Amtrak Powiedział, że tymczasowo zawiesił usługi między Nowym Jorkiem a Albany Newark I LaGuardia Lotniska poinformowały, że lot został uziemiony.


Szacowane opady w ciągu 24 godzin

W calach, stan na godzinę 22:00 9 lipca

Szacowane opady w ciągu 24 godzin

W calach, stan na godzinę 22:00 9 lipca

Szacowane opady w ciągu 24 godzin

W calach, stan na godzinę 22:00 9 lipca

„Jeśli nie musisz być w drodze, trzymaj się z dala od drogi. Mamy wiele sytuacji awaryjnych” – dyrektor hrabstwa Orange Steve’a Neuhausa Aktualizacja na Facebooku z obszaru Highland Falls w południowej części hrabstwa ostrzegała mieszkańców.

Liczne drogi zostały zalane, a Biuro Służb Ratunkowych miasta Kornwalii w hrabstwie Orange zgłosiło lawiny błotne. „Podróż jest niemożliwa” – powiedział urząd FacebookRadzenie mieszkańcom, aby przenieśli się na wyższy poziom.

Żołnierze stanowi pomagają unieruchomionym kierowcom na Palisades Interstate Parkway w hrabstwie Rockland, powiedział rzecznik policji stanu Nowy Jork, Steven Newell, informując o „okropnych” warunkach, z zawalającymi się drogami. Zdjęcia udostępnione przez policję stanową pokazują zatopione pojazdy i uszkodzone drogi na autostradzie.

The Popolopan Most Williama Moreya Nie mógł przejść w Highland Falls i Wiele dróg był zamknięty.

Pozostałości Idy zatonęły na północny wschód, zabijając ponad 40 osób

Hochul Powiedział lokalnym dziennikarzom, że stan czeka kilka dni powtarzających się powodzi.

„Moim największym zmartwieniem jest to, że życie większości ludzi podczas powodzi ma miejsce, ponieważ znajdują się w swoich pojazdach – nie w swoich domach, ale w swoich pojazdach” – powiedział.

Craig Ceasey, meteorolog i doktorant z Mississippi State University, opisał niskie opady deszczu w dolinie Hudson. „Deszcz, który zdarza się raz na 1000 lat” W tweecie.

Inny meteorolog w Hudson Valley A Miesiąc deszczu Za kilka godzin.

#Dolina HudsonaOcieplający się klimat zwiększa ryzyko ulewnych deszczy” – napisał na Twitterze Ben Knoll, nowozelandzki meteorolog z doliny Hudson, dodając, że cieplejsza atmosfera zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia ulewnych deszczy. Tendencja „przyczyni się do zwiększonego ryzyka ekstremalnych opadów deszczu, które mogą również powodować gwałtowne powodzie” – napisał.

Zagrożenie powodzią błyskawiczną może przedłużyć się do poniedziałku Vermont– poinformowała w niedzielę Narodowa Służba Pogodowa.

Gubernator Bill Scott (R) zdeklarowany Stan wyjątkowy w Vermont w niedzielę, spodziewane burze i możliwe powodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *