Kamala Harris: Secret Service mówi, że kawalkada VP po raz pierwszy uległa awarii mechanicznej, gdy pojazd uderzył w krawężnik


Waszyngton
CNN

Wiceprezes Kamala Harris brał udział w drobnym wypadku samochodowym na początku tego tygodnia, podała Secret Service w czwartek, a agencja twierdzi, że jego pojazd uderzył w krawężnik po początkowym zgłoszeniu awarii silnika.

„Podczas poniedziałkowego manewru bezpieczeństwa pojazd na ulicy przewrócił się i uderzył w krawężnik” – powiedział w czwartkowym oświadczeniu rzecznik Secret Service Anthony Guglielmi. „Strażnik został przeniesiony do pojazdu pomocniczego, a kawalkada jechała dalej do celu. Nikt nie został ranny” – powiedział.

Guglielmi dodał: „Początkowy ruch radiowy wskazywał, że była to awaria mechaniczna, o czym powiadomiono kierownictwo agencji przez personel wspierający operację kawalerii. Po zakończeniu manewru bezpieczeństwa kierownictwo zostało ustnie zaktualizowane o dodatkowe istotne fakty, że pojazd uderzył w przeszkodę.

Incydent wydarzył się na zwykłej trasie Harrisa do pracy. Jego rzeczniczka Kirsten Allen powiedziała, że ​​wiceprezydent jest „bardzo wdzięczny” za szczegóły jego Secret Service.

„Wiceprezydent nie odniósł obrażeń i jest wdzięczny za szybką reakcję jego oddziału USSS, która pozwoliła mu bezpiecznie dotrzeć do Białego Domu” – powiedział Allen.

Washington Post Niespójność w opisie incydentu i jego zaangażowanie z nowym dyrektorem Secret Service Kim Seittle, który objął urząd w zeszłym miesiącu.

Wypadek samochodowy to najnowszy incydent, który w tym roku zwrócił uwagę na agencję, która chroni urzędników rządowych USA.

W kwietniu, Czterech pracowników Secret Service zostało umieszczonych na urlopie w federalnym śledztwie oskarżonym o oszustwo przez dwie osoby, które twierdziły, że są agentami Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Miesiąc później, Dwóch agentów Secret Service zostało wysłanych do domu Incydent nastąpił po kłótni z taksówkarzem i dwoma obywatelami Korei Południowej, podczas gdy Biden był na swojej pierwszej podróży po Azji od czasu objęcia urzędu.

A w lipcuCzłonek zespołu kontrataku US Secret Service został zatrzymany w Jerozolimie przez izraelską policję po rzekomym napaści na kobietę przed barem.

Działalność agentów I jest przechowywanie danych agencji Dalej Zbadane przez Komisję Selekcyjną Izby Reprezentantów badającą zamieszki z 6 stycznia 2021 r. na Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

W ostatniej dekadzieSecret Service został zbadany pod kątem naruszeń bezpieczeństwa i powtarzających się wykroczeń wśród swoich szeregów.

Zanim zainstalowano wysokie ogrodzenia wokół Białego Domu za administracji Trumpa, agenci znowu i znowu Musiałem Proszę odpowiedz do zrobienia Osoby fizyczne Kto miał skoczył Na trawniku przed Białym Domem.

Za rządów Obamy na państwowych kolacjach wymagano nieproszonych gości Dochodzenie W punkcie kontroli bezpieczeństwa odkryli, że agenci nie przestrzegali protokołu. oraz 11 członków Tajnej Służby Są w trakcie dochodzenia Kilku agentów przywiozło prostytutki do swojego hotelu w Kolumbii przed wizytą prezydenta.

The Washington Post w 2014 r. Zgłoszono również serię naruszeń bezpieczeństwa po tym, jak mężczyzna wystrzelił z półautomatycznego karabinu w fasadę budynku spoza Białego Domu, a Secret Service nie przeprowadziło odpowiedniego śledztwa do kilku dni po incydencie.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *