Katastrofa helikoptera w Fort Campbell: 2 helikoptery Blackhawk rozbiły się podczas misji szkoleniowej w Kentucky, zabijając 9 żołnierzy, mówi armia.

(CNN) Dziewięciu amerykańskich żołnierzy zginęło, gdy dwa helikoptery ze 101 Dywizją Powietrznodesantową rozbiły się w środę w południowo-zachodnim Kentucky – poinformowały władze. Nie było ocalałych.

Urzędnicy z pobliskiego Fort Campbell powiedzieli, że dwa helikoptery HH-60 Blackhawk rozbiły się w hrabstwie Drick, w pobliżu granicy z Tennessee, około godziny 22:00. powiedział Wczesny czwartek. Strona powiedziała w oświadczeniu, że byli zaangażowani w rutynowe szkolenie, kiedy doszło do incydentu Facebook.

Helikoptery są samolotami ewakuacji medycznej i uważa się, że katastrofa miała miejsce podczas lotu, a nie podczas ćwiczeń ewakuacji medycznej, bryg. Gen. John Lupas, zastępca dowódcy 101. Dywizji Powietrznodesantowej, powiedział podczas konferencji prasowej w czwartek rano w Fort Campbell.

Powiedział, że nie było dodatkowych ofiar ani obrażeń, ponieważ samolot spadł na otwarte pole naprzeciwko dzielnicy mieszkalnej.

Nazwiska zmarłych nie zostaną ujawnione, dopóki ich rodziny nie zostaną powiadomione, powiedział Lupas.

„Będziemy robić to, co zawsze” – powiedział gubernator Kentucky Andy Beshear podczas konferencji prasowej, dziękując rodzinom poległych żołnierzy. „Zamierzamy owinąć ramiona wokół tych rodzin i będziemy z nimi nie tylko dni, ale tygodnie, miesiące i lata”.

Wojskowy zespół dochodzeniowy z Fort Rucker w Alabamie uda się na miejsce katastrofy, aby zbadać przyczynę, powiedział Lupas.

W ciągu dwóch miesięcy dochodzi do wypadku Zginęło dwóch żołnierzy Gwardii Narodowej Tennessee Ich UH-60 Blackhawk rozbił się podczas lotu szkoleniowego w Alabamie.

Ogólnie rzecz biorąc, od roku podatkowego 2018 wojsko odnotowuje średnio pięć zgonów rocznie w wypadkach lotniczych na służbie. Centrum gotowości bojowej armii amerykańskiej.

„To ciężki dzień dla wojska” – powiedziała w czwartek sekretarz armii Christine Wormuth, omawiając wypadek podczas przesłuchania Senackiej Komisji Sił Zbrojnych. „Dziękujemy za komentarze, myśli i modlitwy za rodziny naszych poległych żołnierzy. Nasze serca są z nimi”.

„Jestem zdruzgotany, gdy dowiedziałem się o katastrofie helikoptera wojskowego w Kentucky z udziałem naszej dzielnej 101 Dywizji Powietrznodesantowej” – powiedział w oświadczeniu przywódca mniejszości senackiej Mitch McConnell z Kentucky. Świergot. „Mój zespół jest w kontakcie z wojskiem i urzędnikami na miejscu. Proszę, módlcie się za naszych członków służby i ich rodziny, gdy dowiemy się więcej”.

Nikki Robertson i Mitch McCluskey z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *