Kino, ważąc kandydaturę na reelekcję, wyklucza przystąpienie do GOP

Sen. Kirsten Sinema z Arizony powiedziała w niedzielę, że nie planuje przejścia do Partii Republikańskiej.

A Wywiad w programie CBS „Face the Nation”. Sinema, który opuścił Partię Demokratyczną w zeszłym roku i oficjalnie zarejestrował się jako niezależny, powiedział, że „absolutnie” skończył z przynależnością partyjną.

Zapytana przez gospodarza Margaret Brennan, czy kiedykolwiek zostałaby republikanką, Cinema nazwała „zepsute” partie po obu stronach, dodając: „Nie przechodzi się od jednej zepsutej imprezy do drugiej”.

Sinema złożył wniosek jako niezależny zaledwie kilka dni po tym, jak Demokraci zdobyli w Senacie większość 51-49 – po zwycięstwie senatora Raphaela Warnocka w Georgii – aby poszerzyć swoją wąską większość.

Chociaż nie ogłosił, czy ponownie wystartuje w 2024 roku, kampania Sinemy zebrała w pierwszym kwartale tego roku ponad 2,1 miliona dolarów, z czego ponad połowa pochodziła od darczyńców, którzy przekazali co najmniej 3300 dolarów. Ponad 30% pochodziło od pracowników Wielkiej Piątki, w tym funduszy hedgingowych, grup inwestycyjnych i firm private equity.

Kino było już wcześniej pod jego adresem krytykowane Powiązania z Wall Street i bogactwemY. z kongresowych Demokratów, w tym kongresmena Rubena Gallego z Arizony, który w zeszłym roku ogłosił swoją kampanię o nominację Demokratów na miejsce Sinemy w Senacie.

Podczas swojej kadencji jako demokratyczny senator Sinema wielokrotnie ścierał się ze swoimi kolegami, w tym w zeszłym roku odrzucił zmianę przepisów obstrukcji, która mogła pomóc uchwalić ważną ustawę o prawach wyborczych – jeden z głównych priorytetów prezydenta Joe Bidena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *