Kobiety z podwójną macicą rodzą bliźniaki

Kelsey Hatcher z Alabamy powitała na świecie swoje dzieci dwiema ciążami.


„Narodziły się nasze cudowne dzieci!” Kelseya (@doubleuhatchlings) udostępniono w piątek w poście na Instagramie.


Najpierw w Boże Narodzenie Kelsey poinformowała, że ​​bliźniaczki Roxy, Layla i Rebel Laken, urodziły się w dwa różne dni.


Po 39 tygodniu ciąży bliźniaczki „zdecydowały, że statystycznie są na tyle rzadkie, że powinny również obchodzić swoje urodziny” – napisała.


Roxi urodziła się 19 grudnia o 19:49, a następnego dnia o 6:09 „dołączyła” do niej jej siostra Rebel.Bliźniaczki przyszły na świat, aby objąć stanowisko w Centrum Kobiet i Dzieci UAB w Birmingham w stanie Alabama.


„Nasz zespół w UAB jest niesamowity i nie mogliśmy mieć lepszego doświadczenia!” Kelsey napisał. „Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami całą historią porodu!”


W poście znajduje się także pierwsze spojrzenie na bliźniaczki, które zostały sfotografowane nie tylko z Kelsey i jej mężem Calebem, ale także z pracownikami UAB, którzy pomogli parze powitać na świecie córeczkę.


Teraz w domu z nowymi nabytkami para – która jest już rodzicami trójki dzieci w wieku 7, 4 i 2 lat – „poświęca czas na nawiązanie więzi, regenerację i cieszenie się wakacjami” – dodała Kelsey.
W zeszłym miesiącu podczas wywiadu z lokalnym oddziałem NBC WVTM 13Matka pięciorga dzieci pamięta moment, gdy podczas pierwszej wiosennej wizyty USG dowiedziała się, że ona i Caleb nosili w obu macicy dziecko.


„Powiedziałem: «No cóż, jest ich dwóch». I [my husband] Kłamiesz – stwierdził. Powiedziałam: „Nie, nie jestem” – powiedziała Kelsey, która urodziła się nie tylko z dwoma jajnikami, ale także z dwiema szyjkami macicy.


Podwójna macica to rzadkie schorzenie, które u niektórych kobiet występuje „od urodzenia”. Klinika majonezu. Dzieje się tak, gdy zwykle rosną dwie małe rurki i łączą się ze sobą, tworząc macicę w miarę wzrostu zarodka, zamiast „nie łączyć się całkowicie” i „każda rozwija się jako oddzielny narząd”.Według Mayo Clinic macica czasami ma szyjkę macicy – ​​otwór do pochwy – „a w innych przypadkach każda macica ma własną szyjkę macicy”.


Lekarz położnik/ginekolog Shweta Patel rozmawiała także z WVTM 13, mówiąc, że stan ciąży Kelsey jest „bardzo rzadki”.


„Położnicy/ginekolodzy przez całą swoją karierę zawodową nie widzieli czegoś takiego” – dodał.


Nigdy nie przegapisz żadnej historii – subskrybuj Bezpłatny codzienny biuletyn dla ludzi Bądź na bieżąco z najlepszymi informacjami, jakie ludzie mają do zaoferowania, od pikantnych wiadomości o gwiazdach po historie interesujące ludzi.


Doktor Richard Davis z UAB, który specjalizuje się w ciążach wysokiego ryzyka, powiedział portalowi, że „być może trzy na 1000 kobiet ma podwójną szyjkę macicy lub podwójne jajniki”.


„A wtedy prawdopodobieństwo, że na każdym rogu pojawią się bliźnięta, jest naprawdę szalone” – dodał.


Chociaż Kelsey i Caleb są „wdzięczni” za nowych członków rodziny, powiedzieli WVTM 13, że Roxy i Rebel są ich ostatnimi.


Jak powiedział Kelsey: „To zdecydowanie koniec”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *