Kontrakty terminowe na akcje są nieco wyższe po drugiej z rzędu negatywnej sesji

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły we wtorek rano, gdy akcje z Wall Street szukały stabilności po kolejnym dniu strat.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,38%, a kontrakty na Nasdaq 100 dodały 0,50%. Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones Industrial Average zyskały 101 punktów, czyli 0,32%.

Ruchy na kontraktach terminowych nastąpiły po drugim prostym spadku głównych średnich. Dow stracił 184 punkty, czyli 0,57%. S&P 500 spadł o 0,67%, a Nasdaq Composite spadł o 1,02%.

Rynek oddał część tego z powrotem Letnie zyski Po ostatnich wypowiedziach urzędników Rezerwy Federalnej, bank centralny zamierza kontynuować podwyżki stóp, nawet jeśli spowodują one problemy gospodarcze.

„Inwestorzy odchodzą z wrażeniem, że Fed poważnie podchodzi do kontrolowania inflacji, mimo że ostatnie dane sugerują, że inflacja zaczyna spadać” – powiedział Rod von Lipsey, dyrektor zarządzający w UBS Private Wealth Management.

„Uważamy, że letni rajd na rynku jest krótkotrwały i nadal zalecamy inwestorom zachowanie selektywności i skupienie się na defensywnych sektorach akcji, takich jak ochrona zdrowia i akcje wypłacające dywidendę” – dodał Van Lipsey.

We wtorek inwestorzy otrzymają kilka aktualnych informacji na temat stanu gospodarki, w tym czerwcowy indeks cen domów FHFA, sierpniowe badanie koniunktury konsumenckiej przeprowadzone przez Conference Board oraz raport Biura Statystyki Pracy za lipiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *